5 канал

Міненерговугілля: За рік Україна закупила 9,2 млн тонн вугілля в зоні АТО

Більшість генеруючих компаній перебувають у приватній власності

Про це в ефірі "5 каналу" під час програми "Погляд" заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

"Більшість генеруючих компаній, ТЕС, вони не є в Міністерстві, вони є у приватній власності. Ще частина – "Центренерго", який складається з трьох генеруючих компаній, і вони також перебувають не в Міністерстві, а в Фонді держмайна. Тому всі ці ТЕС ведуть свою окрему комерційну діяльність по закупці вугілля з будь-яких джерел, з яких є можливість закуповувати. З іншого боку, у нас частина генерацій працює на антрацитовій групі вугілля і незадіяння її приведе до дисбалансу на енергетичному ринку України. Тому в загальному балансі нашої держави по теплових генеруючих компаніях є 24,5 млн тонн – це газове вугілля, яке видобувається на території України і з його поставкою немає ніяких проблем, і є 9,2 млн тонн антрацитової групи, яка необхідна для генерації", – повідомив міністр.

"Для того щоб зменшити залежність генеруючої групи від зони АТО, тобто від антрацитової групи Міністерство пішло двома шляхами – це модернізація генеруючих компаній та закупка антрацитової групи з інших джерел, а не з зони АТО", – додав він.

На запитання ведучого, який об'єм закупленого вугілля із зони АТО, міністр відповів, що за рік ця цифра складає 9,2 млн тонн.

"Не в сепаратистів його закуповують. Ці шахти зареєстровані на території України і оплачуються не податки (терористичним організаціям "ЛНР/ДНР" - 5.ua), а оплачується по карточках "Ощадбанку" тим, хто виробляв це вугілля у формі заробітної плати", – уточнив Насалик.

Нагадаємо, напередодні червневого етапу переговорів у Мінську терористи "ДНР" оголосили так званий "закон про націоналізацію", яким пригрозили привласнити українські держпідприємства на окупованих територіях.

Однак, внаслідок рішучої позиції української сторони, безпосередньо під пас перемов, терористи відмовилися від цього наміру.

Попередній матеріал
Вступна кампанія-2016: переваги і недоліки нової системи
Наступний матеріал
Чиновниця Мінагрополітики, яку спіймали на хабарі у $150 тисяч, може вийти на свободу під заставу у 124 тисячі гривень
Теги:
Loading...

Опалювальний сезон в Україні почнеться без проблем - Міненерго

Міненерго: Україна має стати учасником експорту електроенергії за кордон