"Всі думали, що я загинув": боєць полку "Азов" Олександр "Торк" розповів, як, попри все, зміг дістатися до "Азовсталі"

Олександр "Торк" 5 канал
Український військовий підірвався на розтяжці й дістав поранення в ногу

Як зміг дістатися до "Азовсталі" – розповів боєць полку "Азов" Олександр "Торк" в етері спецпроєкту "Незламна країна" на "5 каналі".

Найстрашніша історія, сторінка у твоєму житті, коли ти рухався до "Азовсталі". Можеш про це розказати?

Так, за три дні до цього я дістав поранення в ногу, підірвався на розтяжці і три дні пролежав просто в підвалі, на позиції.

Олександр "Торк"
Олександр "Торк"Instagram/ torkyrod

Ми прочекали, потім отримали наказ і так почалась та сама історія. Вночі, як тільки нам озвучили завдання. Потрохи почали вантажитися в колону. Повинні були завантажити в одну машину "КрАЗ" з пораненими, там не виявилося місця, там уже все завантажено. Хлопці понесли мене до наступного "КрАЗу". Також з пораненими і з сидячими тільки вже. Там теж не виявилося місця.

У підсумку посадили мене там в машину на 7, на 8 місць може. От і я поїхав на цій машині. Власне, одразу так спойлер, ці два "КрАЗи" були знищені (ред. – ворогом). Хлопці, які в них їхали, також загинули. Там в один було пряме попадання, це те, що я особисто бачив. А другий, якщо не помиляюся, то він на мосту вже лишився і згорів там. Ну от, тобто, якби я їхав на "КрАЗах", то, в принципі, з вами б діалог не вів.

Власне, ми висунулися, поїхали в сторону "Азовсталі" і в один момент, машина в якій їхав, уткнулася в кратер від розриву артилерійського. Вона зупинилась і було чути "виходимо". Для мене це так було сказано. Я ходити не міг, там стрибати теж не міг. Мені допомогли вибратися і все, я став просто й очікував чогось, чогось, що повз проїжджало. Ну проїжджав БТР, я схопився там за поручень, і БТР також не зупинявся, там ніхто нікого не бачив в принципі, поїхав далі в сторону "Азовсталі".

Завод "Азовсталь" у Маріуполі
Завод "Азовсталь" у МаріуполіFacebook / Людмила Денісова

Коли проїжджав через приватний сектор, нога ліва, яка була травмована, вона ще раз зламалася. Тому що вдарилася там об гілки, і виламало, можна так сказати, ногу. І, ну так, через зуби треба було триматися вже, кріпитися. Поїхали далі. Ну а потім я просто відчув, що ми "летимо" в польоті і пірнули у воду вже. От разом з БТРом. Хлопці, які сиділи на броні, треба розуміти, що ця броня повністю була усаджена бійцями. Тобто, дуже сильно не пощастило тим, хто сидів на лівому борту. Тому що їх придавило. Хлопці, які сиділи в самому БТРі, найімовірніше, також не вибралися. А всього, що я пам'ятаю, там вибралося людей 10, з води виплило. І вони одразу рушили в сторону "Азовсталі".

"Азовсталь"
"Азовсталь"Маріупольська міська рада

Те, що я бачив, що деяких там розривало від (ред. – російських) обстрілів. Бо якби (ред. – ворожий) обстріл винятково по мосту продовжувався, тому що, так, визначена точка опори була, по їхній цілі. Тому що будь-яка звичайна переправа складалась з от цього моста. Це крайній рубіж був, скажімо так.

Це все відбувалося на твоїх очах?

Ну, звісно. Це ж куди це дінеться. От і всі машини, вся колона проїжджала через міст. Міст, безпосередньо, сам міст і обстрілювався (ред. – окупантами). І машини деякі падали після потрапляння (ред. – ворожого) снаряду, в річку, туди ж. От я уже сховався там з хлопцями, під мостом. Сиділи під мостом і ждали кінця (ред. – російського) обстрілу. Знову ж, мокрі, холодні. Тобто, це 15 квітня – це крижана вода, по суті. 4-5 ранку – не знаю, вже скільки точно було. От, нога вже спливає. Тому що бандажі не тримають. Турнікет не тримає, вона боса, в принципі. Роздягнувся, скинув речі і якось намагався там порозтирати руки, ноги, щоб хоч якось зігрітися. Пройшло години дві, можливо, дві з половиною. Вже розумів, що лежати не варіант, бо зараз якщо сюди почне прориватися піхота ворога – то нас вб'ють, та і все. Або ми тут замерзнемо просто.

Сказав хлопцям зі Збройних сил, що треба рухатися далі вже. Ну, вони не підтримали мене, вирішили чекати чогось. В результаті, їх, мабуть (ред. – російський) снайпер вбив. Тому що постріл був десь здалеку. Ну, це кульове було в будь-якому випадку. Як нас уламками не вбило, в принципі, – це питання.

Ну а ви не могли стріляти в них, бо у вас не було зброї? В тебе конкретно не було зброї?

У мене не було зброї, так. Я вам так скажу – як би, ці вороги були ліквідовані, ось так.

І я вже без автомата, без нічого. У мене і так із собою нічого не було. Я думав взяти автомат от цього хлопчини. Але зрозумів, що це не варіант точно. Тому що я повзти і так не міг. Я міг там однією ногою рівно ставати, другою на коліно – і ось таким чином пішов до "Азовсталі". До "Азовсталі" там було метрів 100.

"Азовсталь"
"Азовсталь" 24tv.ua

Чекай, як ти пішов, якщо в тебе була поранена нога? 

Я однією ногою ставав повністю на стопу, другою ногою коліном. Нічого не прилетіло, і це добре, в спину.

Скільки часу ти йшов до "Азовсталі"?

До "Азовсталі" швидко, мабуть, хвилин за 40. Там метрів 100 було. Просто від укриття до укриття старався рухатися. А по "Азовсталі", може ще пару годин.

Один?

Ну звісно.

На "Азовсталі" чекали тебе? Розуміли, що ти живий, що ти прийдеш?

Ні, думали, що загинув. Мої хлопці з мого підрозділу, вони ж їхали окремо. Тому що мене вантажили як пораненого. І всі думали, що я загинув.

Відкрито збір на допомогу бійцю "Торку"! 

UAH:

Google/Apple/Mono Pay: https://send.monobank.ua/jar/4BHebwFmFW

Номер картки Банки: 5375411201598815

PayPal: [email protected]

IBAN/SWIFT:

EUR: UA943220010000026201330551852

USD: UA523220010000026200330560305

Receiver: OLEKSANDR Sh., Mariupol city, Ukraine

Swift code:  UNJSUAUKXXX

Bank: JSC UNIVERSAL BANK

Details of payment: Charity donation. Help to Mariupol defender

 

Попередній матеріал
Тайвань і китайські бандерівці: чому "країна хай-теку", що підтримує Україну, опинилась у світовій ізоляції
Наступний матеріал
Битва під Оршею: як українці, литовці та поляки знищили "цвіт армії" московського царя
Loading...