Верховна Рада corruptua.org

ВР не подолала вето Президента – військовим заборонено розривати контракти, укладені "до завершення особливого періоду"

Відхилення цього законопроекту дасть змогу комітету ВР напрацювати новий законопроект

Верховна Рада України не змогла подолати вето Президента на зміни до закону "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо уточнення окремих положень) (№4689), передає УНІАН. Глава держави у своїх пропозиціях пропонував відхилити цей закон, у цьому його підтримав і профільний комітет парламенту. За подолання вето на закон проголосували лише 82 народні депутати із 332, зареєстрованих у сесійній залі. Депутати також не підтримали і пропозицію направити закон до комітету на доопрацювання.

Представник Президента в парламенті Артур Герасимов наголосив, що цей документ не може бути підписаний главою держави. За його словами, відповідно до закону, військовослужбовцям, які уклали контракти на строк до закінчення особливого періоду та вислужили не менше 18 місяців військової служби, а також військовослужбовцям, які вислужили понад визначені контрактами строки більш як 12 місяців, надається право розірвати або переукладати такі контракти.

"Таким чином, право на звільнення з військової служби у Збройних Силах України одночасно набудуть близько 57 тисяч військовослужбовців, що складає 28% від їх затвердженої чисельності", – зауважив депутат.

При цьому Герасимов нагадав, що 26 вересня Президент підписав указ щодо звільнення в запас близько 21 тис. військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації.

"Звільнення з військової служби такої значної кількості військовослужбовців призведе до критичного зниження укомплектованості особовим складом ЗСУ. Це негативно вплине на їхню боєздатність", – зазначив представник Президента.

Водночас додав, що наявні темпи прийняття громадян України на військову службу – близько 6 тис. осіб щомісяця за контрактом – не дадуть змоги у найближчій перспективі компенсувати кількісні показники звільнених військовослужбовців. При цьому Герасимов зауважив, що більшість військовослужбовців, яких буде прийнято на військову службу за контрактом, можуть не мати бойового досвіду та відповідного рівня підготовки, що потребуватиме додаткового часу та значних фінансових ресурсів для їх набуття.

"З огляду на зазначене та враховуючи необхідність забезпечення належного рівня обороноздатності держави, збереження бойового потенціалу ЗСУ, інших військових формувань на рівні, що гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці України, президент пропонує закон "Про внесення змін до закону "Про військовий обов'язок і військову службу" відхилити", – сказав депутат.

Під час обговорення було також зазначено, що відхилення цього законопроекту дасть змогу комітету напрацювати новий законопроект.

Нагадаємо, 12 липня Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до закону "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо уточнення окремих положень) (№4689). Однак Президент України Петро Порошенко ветував його.

Попередній матеріал
Екс-голову Вищого госпсуду та його заступника підозрюють у втручанні в діяльність суду – ГПУ
Наступний матеріал
У Мінську українська сторона порушила питання контролю за Дебальцевим – Оліфер
Теги:
Loading...
Депутати доповнили перелік осіб, які отримуватимуть пенсії на рівні з військовими

Депутати доповнили перелік осіб, які отримуватимуть пенсії на рівні з військовими

Вже більше 2 тис. українських військових пройшли навчання з іноземними інструкторами – Муженко

Вже більше 2 тис. українських військових пройшли навчання з іноземними інструкторами – Муженко

Президент розповів, скільки військових пішли на контрактну службу до ЗСУ

Президент розповів, скільки військових пішли на контрактну службу до ЗСУ

Президент оцінив нові сухпайки для військовослужбовців ЗСУ

Президент оцінив нові сухпайки для військовослужбовців ЗСУ

Під час переходу на контракт мобілізовані військові отримають до 10 мінімальних зарплат – Міноборони

Під час переходу на контракт мобілізовані військові отримають до 10 мінімальних зарплат – Міноборони

5 канал - трансляція наживо