Нардепи дозволили військовим розривати безстрокові контракти

  Парламент дозволив військовим розривати контракти, укладені "до завершення особливого періоду"

  Верховна Рада України проголосувала за законопроект №4689, який дозволяє військовим, які на початку АТО уклали контракти "до завершення особливого періоду", розірвати або укласти такі контракти заново. За прийняття законопроекту після кількох спроб проголосували 233 депутати, повідомляє "Українська правда".

  Одна зі співавторів документу депутат від фракції "Батьківщина" Альона Шкрум під час виступу перед голосуванням заявила, що наразі на фронті служать близько 20 тис. людей, які на початку АТО уклали такі контракти і досі не можуть звільнитися.

  "До сих пір вони служать в армії. Вони вже бачили неодноразово людей, які туди приходять на шість місяців, на 12 місяців, на 18 місяців. Всі інші мають право зупинити свої контракти … а ці інші 19 з лишнім тисяч людей не мають права цього зробити", – наголосила вона.

  Крім того, представник профільного комітету Тарас Пастух, виступаючи з трибуни, заявив, що цей закон оминув увагою військових, які у 2012-2013 році уклали контракт на три роки.

  "Наше законодавство передбачає, що з моменту настання особливого періоду дія таких контрактів автоматично продовжується. І ми вже маємо на сьогодні практику, коли військовослужбовці, відслуживши три роки, вже служать понаднормово більш ніж два роки", – пояснив він.

  Пастух запропонував поправку про те, щоб після завершення контракту його дія продовжувалася на період до оголошення демобілізації, але не більше, ніж на 12 місяців.  Ця поправка також була врахована під час голосування.

  Нагадаємо, Рада у першому читанні підтримала закон про генетичну ідентифікацію військовослужбовців.

  Попередній матеріал
  Рада у першому читанні підтримала закон про генетичну ідентифікацію військовослужбовців
  Наступний матеріал
  Міносвіти скасувало квоти у ВНЗ для абітурієнтів із зони АТО

  В Україні заплановані масштабні спільні з США військові навчання Sea Breeze-2016

  Муженко в АТО: Настрій військових бойовий, однак є низка проблем

  Україна та Польща домовились про військово-технічну співпрацю

  Бійці ПС переходять до армії на контракт

  З початку року 35 тис. охочих підписали контракт із ЗСУ - Генштаб

  5 канал - трансляція наживо