Рада 8 липня
5 канал

Рада у першому читанні підтримала закон про генетичну ідентифікацію військовослужбовців

  Йдеться про створення бази даних ДНК з метою гарантованого встановлення особи бійця

  Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо генетичної ідентифікації військовослужбовців)". За відповідне рішення проголосували 253 народних депутати. Про це повідомляє УНІАН.

  Зазначається,що автори пропонують доповнити закон "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" статтею 11-1 "Гарантії встановлення особи військовослужбовця".

  Йдеться про створення державою базу даних ДНК з метою гарантованого встановлення особи військовослужбовця.

  Як стало відомо, отримання зразків ДНК пропонується робити за згодою особи, яка вступає на військову службу. Уповноважений орган зобов’язаний надати можливість такій особі здати за допомогою неінвазивних методів біологічні зразки матеріалу, що містять ДНК.

  Крім того, повідомляється, що встановлення особи військовослужбовця, у тому числі із застосуванням методів генетичної ідентифікації, є обов’язком держави. У разі неможливості встановлення особи військовослужбовця звичайними методами (патологоанатомічна експертиза, шляхом упізнання), уповноважена особа використає результати наступних методів ідентифікації: аналіз ДНК військовослужбовця щодо відповідності наданим ним до бази даних ДНК зразкам; аналіз ДНК військовослужбовця щодо відповідності зразкам, наданим біологічними родичами загиблого.

  Методи генетичної ідентифікації (аналіз ДНК) пропонують застосовувати у випадку, якщо військовослужбовці не можуть надати відомості для ідентифікації особи; або вони зазнали тілесних ушкоджень, що не дозволяють розпізнати особу; військовослужбовці загинули, тобто коли неможливо встановити особу звичайними методами.

  Нагадаємо, 7 липня Рада прийняла законопроект щодо діяльності Сил спеціальних операцій ЗСУ

  Попередній матеріал
  Гройсман: Ті, хто "пресуватиме" бізнес, є класовими ворогами українського уряду і моїми особистими
  Наступний матеріал
  Нардепи дозволили військовим розривати безстрокові контракти

  ВР у першому читанні проголосувала за спрощення експорту послуг

  "Батьківщина" і Радикальна партія Олега Ляшка продовжують блокувати трибуну

  Рада різко посилила покарання за водіння в нетверезому стані

  Рада прийняла законопроект щодо діяльності Сил спеціальних операцій ЗСУ