ВР у першому читанні проголосувала за спрощення експорту послуг

  Парламент зробив перший крок до спрощення процедури експорту послуг

  Народні депутати України підтримали у першому читанні законопроект щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг. За відповідне рішення проголосували 246 нардепів, передає "Укрінформ".

  "Основним завданням прийняття проекту закону є спрощення процедури укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також скасування валютного контролю для операцій з експорту послуг", – йдеться у пояснювальній записці до документа.

  За словами автора законопроекту Вікторії Пташник, він спрямований на розвиток малого та середнього бізнесу. Документ передбачає, що експортери послуг зможуть укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) не лише в письмовій формі, а і в електронній, а також шляхом прийняття публічної оферти, обміну електронними повідомленнями або шляхом виставлення рахунку (інвойсу).

  Крім того, законопроект закріпить заборону банкам вимагати переклад документів на українську мову, якщо вони оформлені англійською.

  Також, згідно із законопроектом, рахунок (інвойс) визнаватиметься первинним документом, що має спростити процедури ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

  Відповідно до запропонованих змін рахунок (інвойс) може бути підписаний за допомогою особистого підпису, аналогу власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", електронного підпису одноразовим ідентифікатором. При цьому необхідним буде лише підпис експортера. Згодою з обсягом і якістю наданих послуг визнаватиметься факт оплати нерезидентом виставленого рахунку.

  Попередній матеріал
  Усика виключили з рейтингу IBF через "неправильні" пріоритети
  Наступний матеріал
  Бійці АТО розповіли, як вдалося схопити російських розвідників під Троїцьким – відео