ВР має один день для ухвалення законів для запуску процесу децентралізації – "Реанімаційний пакет реформ"

Вибори до об’єднаних територіальних громадах мають бути призначені до 20-23 вересня, зазначив Іван Лукеря

Вибори в об'єднаних територіальних громадах мають бути призначені до 23 вересня 2016 року. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив експерт громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" Іван Лукеря.

"Дедлайн взагалі про призначення виборів до об'єднаних територіальних громад в цьому році приблизно 20-23 вересня. Часу в нас надзвичайно мало. Якщо ми 20-23 вересня не призначимо вибори до об'єднаних територіальних громад, що ми отримаємо? Вони не потраплять в розрахунок Міністерства фінансів і не отримають ті фінансові повноваження і ресурси на 2017 рік. Тобто ми не отримаємо об'єднаних територіальних громад, а отримаємо просто укрупнені села, містечка і так далі", – зазначив він.

Зі слів Лукері, парламент має всього один робочий день у вересні для ухвалення законів для запуску процесу децентралізації.

"Взагалі на ухвалення всіх необхідних законопроектів парламент має не день, не два, не місяць, не три місяці, а реально один день у вересні, щоб ухвалити усі законопроекти. Тому що у жовтні почнуться тарифи, меморандум з МВФ, зрештою бюджет на 2017 рік. Які це законопроекти? Для того, щоб запустити процес децентралізації", – зауважив експерт.

Як повідомляв 5.ua, прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що територіальні громади отримають право розпоряджатися своєю землею.

Попередній матеріал
Кабмін збільшив допомогу на придбання твердого палива і газу для населення
Наступний матеріал
Шимків: У Верховній Раді знаходяться 39 законів щодо спрощення ведення бізнесу

Гройсман очікує на створення до кінця літа ще 7 об'єднаних громад

Виставити своє майно на продаж через СЕТАМ незабаром зможуть й звичайні громадяни

Рада безкоштовно передала гуртожитки територіальним громадам

Яценюк: об'єднаним територіальним громадам цьогоріч виділять 1 млрд грн