Гройсман: Територіальні громади отримають право розпоряджатись своєю землею

Минулого року в Україні уже сформовано 159 територіальних громад

Верховна Рада України планує ухвалити закон щодо передачі в управління об'єднаним територіальним громадам та громадам, які поки ще не об'єдналися, земель, що знаходяться у межах і поза межами населених пунктів, що забезпечить право громад на управління власними ресурсами. Про це заявив голова ВРУ Володимир Гройсман в інтерв'ю телеканалу "Рада" у п'ятницю, передає прес-служба спікера.

Гройсман зазначив, що законопроект, напрацьований спільно народними депутатами України, буде передбачати, "що усім об'єднаним територіальним громадам будуть повністю передані у власність усі землі, які знаходяться у межах і поза межами населених пунктів цієї громади".

Він наголосив: "Це історичне рішення. Маємо за декілька тижнів прийняти цей закон і землю в управління передати громадам. Громади мають (отримати – 5.ua) право управляти своїм ресурсом".

Зі слів спікера, законопроект передбачає передачу усіх земель в поки необ'єднаних територіальних громадах в управління сільським радам. "Тобто кожна сільська рада буде управляти в межах і поза межами населених пунктів своєю землею. Раніше за них це робили чиновники Держгеокадастру", – зазначив Володимир Гройсман.

Як зазначив голова парламенту, минуло два роки з моменту прийняття реформи місцевого самоврядування в Україні, одним із авторів та ініціаторів якої він був. За цей час на місця були передані значні повноваження, зокрема щодо реєстрації бізнесу та надання адміністративних послуг. Також у 2015 році була запроваджена фінансова децентралізація, що збільшила надходження до місцевих бюджетів на 40%.

"Це означає, що громади уже мають право вимагати, щоб будували дороги, тротуари, садочки, школи. Там є ресурс, який теж буде основою розвитку місцевої економіки і робочих місць", – зауважив голова Верховної Ради.

Крім того, в Україні створили основу для об'єднання територіальних громад і уже 159 громад було утворено у минулому році. Ще десять громад цієї неділі провели вибори, нагадав Володимир Гройсман. "Все буде непросто у них, але вони пройдуть цей шлях і стануть сильнішими", – переконаний він.

Нагадаємо, минулого місяця КСУ роз'яснив, коли можна буде внести зміни до Конституції щодо децентралізації.

Попередній матеріал
СБУ продовжує розслідування щодо Єфремова за ознаками держзради – Горбатюк
Наступний матеріал
Данія пролонгувала паспортний контроль на кордоні з Німеччиною

Гройсман: більшість демократичних сил у парламенті готові сформувати нову коаліцію і Кабмін

"Самопоміч" готова підтримати кандидатуру Гройсмана на пост прем'єра – нардеп

Гройсман попросив надати державну охорону Парасюку

Гройсман оголосив про входження Бригинця і Білоцерковця до складу фракції "БПП"

Гройсман офіційно повідомив про дострокове припинення повноважень Томенка і Фірсова

5 канал - трансляція наживо