СЕТАМ

Виставити своє майно на продаж через СЕТАМ незабаром зможуть й звичайні громадяни

Вчора за участю заступника міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергія Шкляра та представників ДП "СЕТАМ" відбувся круглий стіл на тему: "Реалізація майна через електронну систему СЕТАМ: перспективи розвитку та напрямки вирішення проблемних питань"

Серед питань, яких порушувалися під час "круглого столу", були механізми реалізації арештованого майна: від отримання заявки до формування протоколу, роз'яснення умов та підстави зупинення торгів, розгляд лотів, по яким виникали питання. Також учасники обговорили шляхи підвищення ефективності реалізації арештованого майна та майна банків, передає VectorNews.

Як зазначив генеральний директор ДП "СЕТАМ" Віктор Вишньов, незважаючи на те, що робота ведеться з 2014 року, є необхідність проводити подібні зустрічі в експертному колі із залученням громадськості та представників ЗМІ з метою роз’яснення механізму функціонування електронного аукціону СЕТАМ.

"Сьогодні ми зібрали усіх наших замовників торгів для того, щоб продемонструвати, хто, на якому етапі і за що відповідальний. Ми є лише організаторами аукціону, який відбувається за чітко встановленими правилами, погодженими із замовником торгів. Основні механізми роботи СЕТАМ налаштовані таким чином, щоб уникнути необхідності ручного втручання в роботу системи, таким чином, людський фактор виключений", – уточнив посадовець.

Він додав: "Основне питання, через яке на нашу адресу неодноразово лунали обвинувачення – це стартова ціна лотів. Втім, СЕТАМ не має до цього жодного відношення. Співробітники СЕТАМ можуть лише вносити інформацію в систему, відповідно до інформації, яку надає замовник торгів".

Так, оцінку арештованого майна відповідно до законодавства проводить державний виконавець, який залучає до цього процесу сертифікованого суб’єкта оціночної діяльності. Більше того, якщо оцінка суттєво занижена, на торгах дана ціна стає стартовою і може бути суттєво підвищена (так, в минулому місяці був випадок, коли в процесі торгів ціна на актив з 800 тис. грн. зросла до 5,5 млн) – зазначається у повідомленні агенції.

"Нещодавно ми досягли позначки продажів у 1 млрд грн. Ми дуже сподіваємося на успішність реформи виконавчої служби, яка надасть змогу суттєво збільшити обсяги майна, що виставляється на торги, а значить зростуть і обсяги реалізації.Вже до кінця року ми поставили собі амбітні плани досягти позначки у не менше ніж 2 млрд грн. реалізації. Крім того, ми постійно працюємо над розширенням кола замовників торгів. На сьогодні, крім виконавчої служби та Фонду гарантування, вже підписані договори на співпрацю з декількома комерційними банками, завершується процедура акредитації в Фонді держмайна…" – розповів Віктор Вишньов.

/
/
/
/

Також ДП "СЕТАМ" продовжує роботу над пошуком нових замовників серед державних органів та установ. У найближчих планах – запуск нового напрямку: добровільна реалізація майна фізичних та юридичних осіб. Це суто комерційний проект, який дозволить звичайним людям виставити своє майно на продаж через СЕТАМ, що дасть можливість не лише отримати доступ до однієї з найбільших баз покупців, але й може дозволити підняти ціну на актив в процесі торгів – зазначили у підприємстві. 

Попередній матеріал
Проросійські ЗМІ готуються знімати сюжети про "українських порушників Мінських угод" – ГУР
Наступний матеріал
У Києві загорілася багатоповерхівка, є загиблі

Уряд з 15 серпня перейде на електронний документообіг

У НАЗК запевнили – не саботують електронне декларування