По 5 сотень дронів по Україні одночасно хочуть запускати росіяни. кремль поставив виробникам завдання збільшити виробництво небезпечних безпілотників до літа. Так окупанти хочуть зменшити витрати на дорогі ракети. Чи є в України чим протидіяти російським дронам – Віталій Залевський розповість.
Щоночі міста та села України здригаються від російських дронів. Минулого місяця вороги атакували рекордною кількістю безпілотників. За одну атаку вони можуть запустити понад дві сотні БПЛА. На цьому окупанти не зупиняються – і збільшують їх випуск.
"Вони просувають уперед, як з точки зору масштабування того, що в них уже напрацьовано. За добу вони місяць тому виробляли ще, мабуть, 150-170. Зараз розвиваються до двохсот. І до літа є перспективи до 500", – розповів засновник благодійного фонду "Закриємо небо України", генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.
Попри санкції, у кремля є ресурс виробляти дрони. Запчастини окупанти беруть у Білорусі, Ірану та Китаю, деякі навчилися робити самотужки. Ворог робить ставки на дешеві засоби ураження.
"Година прольоту "Шахеду" – це близько 4-5 літрів бензину А-95. На відміну від години прольоту крилатої ракети Х-101, Х-555, яка потребує близько там 180-200 кілограмів ракетного палива. Знову ж таки, година прольоту стратегічного літака, того ж самого Ту-95, це близько 5-6 тон авіаційного керосину," – пояснив авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.
23-го року було відомо лише про один вид дрона – "Шахед". На сьогодні спектр ворожих безпілотних літальних апаратів такий великий, що не стане пальців однієї руки, щоб їх перерахувати, заявив представник розвідки.
"Щодо випуску безпілотних літальних апаратів на території рф. Це Іжевськ, це Єлабуга, це концерн "Калашников". Зараз вони значно збільшили випуск безпілотних літальних апаратів. У їхніх планах – збільшити кількість пускових майданчиків, звідки вони будуть запускати безпілотні літальні апарати по нашій території", – повідомив заступник голови ГУР Вадим Скібіцький.
росіяни намагаються перевантажувати систему нашої ППО. Окрім бойових ударних, запускають хибні цілі. Оборонцям неба складно відрізнити, де летить безпілотник з бойовою частиною, а де – без неї.
"Ворог активно використовує імітаційні цілі, типу "Гербер" і "Пародія". Але за останній час почастішали випадки, коли туди закладають 2-3 кілограми вибухових елементів, що може призвести до суттєвих наслідків, тому що ці дрони зазвичай локаційно втрачаються", – зазначив авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.
Україні треба знищувати заводи, де виготовляють російські дрони. У цьому допомагали розвіддані від США. Після призупинення доступу до них наша країна шукає підтримку у союзників. Британія передасть нам п'ять тисяч ракет-перехоплювачів для знищення дронів, а ще пускові установки до них. Також Україна покладається на власні сили. Пілоти Ф-16 навчилися знищувати шахеди. Інші оборонці неба вже збивають російські розвідувальні дрони нашими безпілотниками, зокрема розробкою ЕЛЬФ-П.
У майбутньому такі дрони зможуть знищувати і ударні шахеди. Розробники вже над цим працюють. Є перші знищені цілі.
Віталій Залевський, "5 канал"
Як повідомляв 5.UA, ворог вночі обстріляв Добропілля – 11 людей загинули.
Нагадаємо, що уночі дрони атакували другий найбільший НПЗ росії.
Як повідомляв 5.UA, росіяни вночі атакували ракетами та дронами – як відпрацювали сили ППО.
Читайте також: масований обстріл рф ракетами та дронами: ЗСУ вперше використали винищувачі Mirage-2000 – як відпрацювали.
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.