rada.gov.ua

Візит до Туреччини: Парубій обговорив з Вселенським Патріархом створення Помісної церкви в Україні

Голова ВР Андрій Парубій обговорив із Вселенським Патріархом питання перспективи утворення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час свого візиту до Турецької Республіки у приміщенні Патріархії Константинопольської Православної Церкви провів зустріч із Вселенським Патріархом Варфоломієм, Архієпископом Константинополя – Нового Риму. Про це повідомляє прес-служба Апарату Верховної Ради України.

"Відносини офіційного Києва та Вселенської Патріархії мають бути набагато тіснішими, аби досягти утворення Єдиної Помісної Української Православної Церкви", - заявив Парубій після зустрічі із Вселенським Патріархом Варфоломієм.

На початку зустрічі спіккео Верховної Ради від імені парламенту привітав Патріарха Варфоломія з 25-літтям Патріаршого служіння та подарував йому букет квітів і символічний подарунок із зображенням собору Софії Київської.

"Софія Київська - це наша всеукраїнська святиня, яка єднає український народ та його Церкву з Вселенською Церквою-Матір'ю, від якої Русь - Україна отримала хрещення", - зазначив Парубій.

За інформацією прес-служби, під час понад двогодинної зустрічі голова Верховної Ради України Андрій Парубій обговорив із Вселенським Патріархом питання перспективи утворення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні та надання їй Томосу про Автокефалію.

Зі свого боку, Святійший Патріарх Варфоломій подякував Голові Верховної Ради та усім народним депутатам за звернення, яке ухвалив український парламент у червні 2016 року на адресу Вселенського Патріарха з проханням створити в Україні Єдину Помісну Православну Церкву та надати їй автокефальний статус, тобто визнати церковну незалежність. Патріарх Варфоломій назвав це звернення Верховної Ради  "важливою історичною подією".

Наприкінці зустрічі глава українського парламенту подякував Вселенському Патріарху Варфоломію за духовну опіку над українською діаспорою у США, Канаді, Австралії та Туреччині, за молитви Вселенського Патріарха, які щоденно підносяться у стінах Георгіївського Патріаршого собору.

/
/
/
/

Нагадаємо, Єрусалимський Патріарх заявив, що підтримує прагнення українців об'єднатися в Єдину Помісну Православну Церкву.

Попередній матеріал
Президент нагородив героїв АТО та капрала Нацполіції
Наступний матеріал
В Україні з нагоди Дня прав людини стартував марафон написання листів

Порошенко під час зустрічі з Радою церков: "Ваші молитви та дії, що єднають Україну, – дуже цінні"

Рада церков закликала російських військових скласти зброю та полишити Донбас

Порошенко: Вселенський Патріархат – єдиний, хто може врегулювати канонічний статус Української Церкви

Російська православна церква в Україні не має називатися українською – Євстратій

Президент: Український народ чекає на Українську помісну православну церкву

5 канал - трансляція наживо