Президент: Український народ чекає на Українську помісну православну церкву

  Порошенко привітав Патріарха Філарета із півстолітнім служінням і побажав реалізації справи усього його життя

  Президент Петро Порошенко привітав Патріарха Філарета з 50-річчям служіння на Київській кафедрі та побажав йому міцного здоров'я, довголіття, успіхів на пастирській ниві. "А головне – щоб Ви і весь українській народ якомога швидше побачили реалізацію головної справи Вашого життя – Української Єдиної Помісної Незалежної Православної Церкви, визнаної Вселенським Православ'ям", – цитує Петра Порошенка його прес-служба.

  Глава держави відзначив символічність того, що Патріарх Філарет – "син Донецького краю, народжений в окупованому нині російськими терористами селищі Благодатне, Амвросіївського району, підняв прапор українства та несе його вже стільки років".

  Президент підкреслив: цей ювілей унікальний не лише для України та Вселенського Православ'я, а, можливо, навіть для усього християнського світу. "П'ятдесят років – цілих півстоліття – на київській православній кафедрі, кафедрі, яка для нас, українців, зветься другим Єрусалимом, Ви, Ваша Святосте, несете жертовне служіння Богові та рідному українському народові", – наголосив глава держави.

  Патріарх Філарет став першим українцем, який посів київський престол за майже 150 років, оскільки перед тим Петербург та Москва присилали служити сюди кого завгодно, але не українців, з однією незмінною метою – русифікувати та духовно уярмлювати наш народ, – йдеться у привітанні. "Як тільки постала незалежна українська держава, Ви у повній відповідності до канонів та традицій Православ'я послідовно взялися за утвердження ідеї незалежної Української Церкви. І не лише словами, але й справами Ви почали її будувати. Вашими зусиллями Українська Православна Церква Київського Патріархату за двадцять років Вашого Патріаршества постала як потужна релігійна інституція, яка обов'язково посяде належне їй місце в світовому Православ'ї", – зазначив глава держави.  

  Петро Порошенко особливо зазначив, що всі соціологічні опитування показують, що дедалі більша кількість православних громадян України хочуть мати Єдину Помісну Автокефальну Церкву, євхаристійно й молитовно поєднану, але адміністративно незалежну від інших церковних юрисдикцій. "Це історичний тренд, і цей тренд не може оминути Україну", – зазначив глава держави, висловивши впевненість, що завдяки наполегливій роботі Патріарха українське православ’я отримає визнану іншими Церквами автокефалію.

  Президент також звернув увагу на зусилля Патріарха на підтримку захисту правди і справедливості, збереження національної єдності, забезпечення нашої перемоги над ворогом мільйонам українців, які мужньо піднялися на захист своєї країни від російського агресора. "Від імені українського народу дякую Вам, Ваша святосте, всім архієреям і всім священикам, вірянам за широкий патріотичний і волонтерський рух, який спрямований на підтримку Збройних Сил України", – підсумував Петро Порошенко.

  Нагадаємо, днями Петро Порошенко і Патріарх Філарет у Полтаві відкрили пам'ятник гетьману Івану Мазепі.

  Попередній матеріал
  Суд арештував майно Курченка через борги
  Наступний матеріал
  НАТО розмістив у Румунії систему протиракетної оборони

  Гегемонію російської православної церкви в Україні потрібно припиняти – радник Авакова

  Вночі окупанти з артилерії обстріляли Правдівку на Донеччині - зруйновано церкву

  "Найголовнішою духовною зброєю нашої перемоги є єдність" - Президент про створення помісної православної церкви

  Порошенко провів зустріч із Патріархом Румунської православної церкви

  У Стамбулі Порошенко зустрівся з Патріархом Варфоломієм - обговорили створення в Україні єдиної помісної православної церкви

  5 канал - трансляція наживо