фото АПУ

Коли Петро І рубав вікно в Європу, Україна Мазепи ходила туди через двері – Президент

Вільна Україна позбувається нав’язаних ззовні стереотипів – заявив Петро Порошенко на відкритті пам’ятника Івану Мазепі у Полтаві

У рамках робочої поїздки до Полтавської області Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистому відкритті пам’ятника Гетьману Івану Мазепі, інформує прес-служба АПУ.

Глава держави підкреслив, що протягом сотень років українцям втовкмачували хибні уявлення про нашу історію: "Вільна Україна позбувається цих нав’язаних ззовні стереотипів, хоча не завжди так швидко як нам би того хотілося. Ми вшановуємо українських героїв, відзначаємо свої свята і пам’ятні дати. І більше ніколи не допустимо експансії радянсько-російської імперської ідеології в український простір. Тут вам не "русскій мір", тут – український світ!".

Президент нагадав, що українці ще за життя Івана Мазепи визначили історичний масштаб його постаті, а "мазепинцями" називали всіх, хто ставив собі за мету самостійну Україну або щиро, без жодного політичного умислу, любив свій край та рідну українську мову.

"Імперія не шкодувала чорної фарби, аби спотворити його образ. Та це не завадило, а навпаки допомогло Мазепі стати справжнім символом українського спротиву Росії; прапором нашого руху до незалежності – до тієї мети, яку Мазепа, йдучи попереду свого часу, усвідомив вже через 50 років після Переяслава", - наголосив Порошенко.

Тепер же "зовнішня агресія проти України нарешті розставила всі крапки над "і". За два роки росіяни зробили для популяризації Мазепи серед українців і розвінчання міфів більше, ніж Національний банк за двадцять років масового друку десятигривневих купюр із його зображенням".

Відкриття пам'ятника, на думку Президента, дозволить відновити історичну правду: "Замість російської анафеми Іванові Мазепі сьогодні належить справжня українська слава! Маємо оцінювати Івана Мазепу лише в нашій українській системі координат. І європейській також. Не забуваймо: ще коли Петро І рубав для Росії вікно до Європи, Україна часів Мазепи ходила до Європи через двері".

Попередній матеріал
На авіашоу у США успішно дебютував український літак V24
Наступний матеріал
На окупованій Луганщині загинуло дев'ятеро гірників, ще семеро під землею - звіт ОБСЄ
Теги:
Loading...