Укрінформ

Рада церков закликала російських військових скласти зброю та полишити Донбас

Релігійні лідери написали звернення до найманців РФ, міжнародної спільноти та опстраждалих від війни на Сході

Рада церков звернулася до російських військових та їхніх найманців із закликом припинити війну та скласти зброю. Крім того, перші особи церков звернулися до всіх постраждалих від війни та міжнародної спільноти. Про це повідомляє "5 канал".

"Всіх причетних до розпалювання військового конфлікту на Сході України закликаємо до пошуку порозуміння та прагнення до миру, припинення штучного загострення ворожнечі через поширення неправдивої пропаганди та інформаційних маніпуляцій. Закликаємо до складання зброї тих, хто взяв її до рук незаконно, і тих, хто прийшов на українську землю зі злочинними та загарбницькими намірами", – йдеться в тексті документу, який було прийнято за підсумками зустрічі, передає "Укрінформ".

Звернулись релігійні лідери до всіх постраждалих внаслідок дій на Сході.

"Ми звертаємось до людей, які проживають у зоні бойових дій і до яких ми приїхали, до людей, які страждають від війни, до людей, які опинилися на окупованих територіях та в "сірій зоні", до людей, які пережили окупацію і визволення, та відчуваємо своїм обовʼязком сказати до вас і запевнити, що ми є ті, хто хоче усім вам послужити, щоб ви почували себе гідними громадянами та були огорнуті увагою і допомогою. Ми щиросердечно готові вам послужити задля вилікування ран, нанесених цією війною", – йдеться у повідомленні.

"Ми, усі церкви, хочемо сказати жителям цього краю, що ми є разом з ними. Що всі українські церкви солідаризуються з їхніми болями і стражданнями. Більш того, ми сьогодні  приходимо для того, щоб побачити, як ми вам краще можемо допомогти і послужити", – підкреслює голова УГКЦ Святослав Шевчук.

Окрім того, у зверненні є слова на адресу міжнародного співтовариства, до якого знову лунає заклик "зробити все можливе для збереження територіальної цілісності, суверенітету і недоторканності кордонів України, включаючи український Крим і Донбас".

На Раді церков було підкреслено, що "до цього часу на Сході України спостерігаються неприпустимі порушення прав людини, захоплення у заручники і тортури, релігійно-вмотивовані переслідування та утиски релігійних меншин, які мають, нарешті, припинитися та знайти своє відображення у звітах Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ".

"Іде війна агресора з Україною – і це є правда. А неправда – це громадянська війна. Якби це була громадянська війна, вона б давно вже закінчилася", – зазначив предстоятель УПЦ КП Філарет.

Як повідомили у штабі АТО, минулої доби бойовики накрили Кримське вогнем з реактивних систем "Град". Загалом за добу у штабі нарахували 47 ворожих обстрілів.

Попередній матеріал
Бойовики накрили Кримське вогнем з реактивних систем "Град" – штаб
Наступний матеріал
США виділить $30 мільйонів на модернізацію українських ВМС – командування
Loading...

"Вони знають, що ви тут": Журналісти "5 каналу" потрапили під обстріл терористів біля Маріуполя

Репортаж з Талаківки: "вигадливі" бойовики почали стріляти так званими "ліквідаторами"

Штаб: Російські найманці обстріляли Троїцьке з мінометів і танка

Бойовики ОРДО взяли в заручники брата співробітника СБУ – Грицак