Порошенко: Вселенський Патріархат – єдиний, хто може врегулювати канонічний статус Української Церкви

У молебні та урочистостях у Києві взяли участь керівники усіх українських церков, урядовці, воїни та ветерани АТО

Президент України Петро Порошенко під час спільної молитви та урочистих заходах з нагоди Дня Хрещення Русі-України на Володимирській гірці у Києві зазначив, що князь Володимир відчув могутній потенціал християнства і, зробивши вибір на користь хрещення Русі, заклав непохитний фундамент під українську державу. І перші єпископи й священики до Русі прибули саме з Константинополя. Промову Порошенка цитує прес-служба Президента.

"Константинопольська Церква для нас була, є й буде Церквою-матір’ю, до якої ми, її чада, зверталися і будемо звертатися по допомогу, в тому числі у подоланні розділення, яке сьогодні болить православним українцям", – зазначив Президент.

Президент підкреслив, що Його Всесвятість Варфоломій доклав багато зусиль для організації історичного Святого і Великого Собору Православної Церкви, хоча його намагалися зірвати. Глава держави привітав успішне проведення Собору та прийняття важливих документів на ньому.

Петро Порошенко нагадав, що за останній рік мав нагоду зустрітися з Вселенським Патріархом і переконався, що Його Всесвятість молиться за Україну і думає над тим, як допомогти вирішити українські проблеми.

Президент привітав присутнього на сьогоднішніх урочистих заходах високоповажного представника Його Всесвятості Варфоломія, архієпископа Тельміського Іова. "Перекажіть, владико, Його Всесвятості, що Православна Церква в Україні потребує невідкладної уваги з боку Вселенського Константинопольського Престолу. Він – єдиний, хто спроможний допомогти православним України об'єднатися та врегулювати канонічний статус Української Церкви в структурі світового Православ'я", – зазначив глава держави.

Президент підкреслив, що згідно соціологічних опитувань дедалі більша кількість православних громадян України хочуть мати єдину помісну автокефальну церкву – "церкву, євхаристійно й молитовно поєднану, але адміністративно незалежну від інших церковних юрисдикцій. Це історичний тренд, який не може оминути й Україну".

За його словами, з великою надією в Києві сприйняли звістку про те, що Священний Синод Константинопольського Патріархату створює спеціальну комісію для розгляду заяви українського парламенту щодо надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні.

"Впевнений, що завдяки участі Його Всесвятості у вирішенні цього важливого питання між Українською Церквою та Константинополем складуться унікальні стосунки, які дозволять подолати чимало негативних тенденцій у житті сучасного Православ'я", – зазначив Порошенко.

У свою чергу, Високоповажний представник Вселенського Патріархату, архієпископ Тельміський Іов передав вітання від імені Святішого Вселенського Патріарха Варфоломія та від усієї Константинопольської Матері-Церкви. Він сказав: "Подібно до матері, яка завжди піклується про своїх дітей, Свята і Велика Христова Церква, Вселенський Патріархат не перестає цікавитися долею України та її народу, молитися проти війни та насильства і діяти для відновлення миру, проти розділення і розколів, не перестає працювати для відродження єдності церковного тіла". Разом з тим він підкреслив, що Православна Церква надає велику увагу міжконфесійному діалогу, особливо з усіма інославними церквами.

Зауважимо, у молебні та урочистостях також взяли участь керівники усіх українських церков, урядовці, воїни та ветерани АТО, волонтери.

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше Президент назвав те, що відбувається на сході України, "нашестям чужинців"

Попередній матеріал
Через погодні умови рівень забруднення повітря у Києві перевищує норму в кілька разів
Наступний матеріал
Кабмін звільнив заступника голови Мінсоцполітики Ярошенка

Президент привітав українців з Днем Хрещення Русі-України

Порошенко відзначить День хрещення Русі з УПЦ Київського патріархату

Порошенко доручив Кабміну затвердити план заходів до Дня хрещення Київської Русі

"Моліться з нами": Філарет закликав долучитися до сьогоднішньої Хресної ходи УПЦ КП

В очікуванні "хресної ходи": під Києвом встановили два блокпости

Філарет: Московський патріархат організував "хресну ходу", щоб збурити українське суспільство