telegraf.com.ua

Верховний Суд відмовив Шокіну в поновленні на посаді генпрокурора – подробиці

Читайте по-русски
У березні 2016 року Верховна Рада схвалила звільнення Шокіна, у квітні того ж року президент Петро Порошенко звільнив його з посади генпрокурора. У позовній заяві Шокін просив визнати ці рішення недійсними

Віктору Шокіну відмовили у розгляді позову щодо поновлення його на посаді генерального прокурора України. Рішення ухвалив Касаційний адміністративний суд. Про таке повідомляє кореспондент "5 каналу" Валерія Павленко.  

На засіданні адвокат позивача наголошувала, що з'явилися нові обставини: народного депутата Дмитра Святоша не було на голосуванні за відставку Віктора Шокіна, тоді як його голос був зарахований. На думку правозахисниці, відбулося "кнопкодавство".

Представник п'ятого президента України Петра Порошенка, зі свого боку, просив суд не розглядати позов, адже про відсутність Святоша в залі судових засідань було відомо й раніше.

Дмитро Гуцал, представник президента Петра Порошенка (2014-2019), сказав: "Складання народним депутатом Святошем нотаріально засвідченої заяви про те, що він не брав участь у голосуванні за відставку позивача в даній справі, не є новими обставинами. Ця заява, по-перше, укладена через два роки після завершення розгляду даної справи. Більше, ніж через два роки. По-друге, сама по собі інформація, яка міститься у цій заяві, була відома на момент розгляду справи позивачу, до того ж вона була відома і суду".

Натомість адвокат позивача Олена Саможнікова розповіла: "Ми надали нотаріально завірені свідчення народного депутата Святоша, у яких він казав, що в день голосування ВР за звільнення Шокіна його не було в залі ВР, тобто якась особа, не встановлена на цей момент сьогодні, скористалася його відсутністю і натиснула кнопку".

Як повідомляв 5.UA, інформація про те, що Віктор Шокін хоче повернути собі посаду, з'явилася у вересні. На початку вересня служителі Феміди постановили переглянути судове рішення через нововиявлені обставини у справі. У 2017 році Вищий адміністративний суд України залишив без розгляду позов колишнього генерального прокурора Віктора Шокіна щодо його поновлення на посаді. Причини відмови – закінчився термін для подачі такого позову. Згідно із законом, у Віктора Шокіна для цього був місяць. У березні 2016 року Верховна Рада схвалила звільнення Шокіна, у квітні того ж року президент Петро Порошенко звільнив його з посади генпрокурора. У позовній заяві Шокін просить визнати ці рішення недійсними. Під час засідання у Вищому адмінсуді адвокат Шокіна заявив, що рішення Парламенту незаконне через заяви Олександра Онищенка про підкуп народних депутатів. Водночас представник Верховної Ради нагадав, що Онищенко перебуває за межами України і жодних офіційних заяв від нього не надходило.

Попередній матеріал
Легалізація грального бізнесу в Україні: Рада оприлюднила законопроєкт
Наступний матеріал
Трамп разом із Джуліані тиснули на Зеленського ще до інавгурації – Associated Press
Loading...