прес-служба Президента України

Верховна Рада закликала світ консолідувати зусилля для звільнення журналістів Сущенка та Семени

  У парламенті укотре наголосили, що РФ продовжує масово порушувати права людини

  Парламентарії ухвалили Заяву ВР "Про незаконне позбавлення свободи українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени", у якій закликають міжнародну спільноту консолідувати зусилля щодо звільнення журналістів. За відповідне рішення проголосували 245 народних обранців. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті ВР.

  Так, депутати звернулись до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, чільника МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени.

  Крім того, Верховна Рада закликала засудити дії Російської Федерації, які грубо порушують права людини, сприяти негайному допуску консулів України та адвоката до утримуваного Романа Сущенка. "Лише спільними діями України та міжнародної спільноти ми можемо зупинити грубі порушення прав людини, які, на жаль, стають постійною практикою у Російській Федерації", – йдеться в заяві.

  Дивіться такожФейгін розповів про можливості звільнення чи обміну українського журналіста Сущенка

  "Російська влада безпідставно звинуватила його (Сущенка) у шпигунстві... Змушені також констатувати, що Роман Сущенко є не єдиним українським журналістом, проти якого сфабриковано надумані справи. Зокрема, проти іншого громадянина України, журналіста Миколи Семени, також було сфабриковано справу за надуманими звинуваченнями", – наголосили парламентарії.

  У заяві також йдеться про те, що РФ продовжує масово порушувати права людини, застосовуючи при цьому методи насильницького захоплення на своїй території або викрадення з території України заручників, з наступним висуванням абсурдних звинувачень проти них. "При цьому щодо затриманих українців активно застосовуються психологічний тиск та фізичні тортури", – зазначається у заяві.

  "Такими діями представники Російської Федерації намагаються взяти у заручники тих, для кого захист прав людини і свободи, зокрема свобода слова, становлять основоположну цінність і суть їхньої роботи, а також залякати журналістів. Така злочинна мета не повинна бути досягнута", – підкреслили нардепи.

  Як повідомляв 5.ua, 30 вересня в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки". У вітчизняному ЗМІ цю акцію назвали спланованою провокацією.

  Як стало відомо, 1 жовтня суд Москви ухвалив рішення про арешт українського журналіста Сущенка строком на два місяці.

  Зазначимо, що уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська відкрила справу щодо захисту Сущенка та відправила листа омбудсмену РФ.

  Попередній матеріал
  "Дуже складні переговори": у Мінську збирається Тристороння контактна група
  Наступний матеріал
  Як тренуються "боги війни": збори артилеристів на Херсонщині – фоторепортаж

  Фейгін розповів про можливості звільнення чи обміну українського журналіста Сущенка

  Фейгін ознайомився з матеріалами справи про арешт українця Сущенка: що стало відомо

  Євродепутати про арешт Сущенка: "Це черговий акт агресії РФ проти принципів верховенства права"

  США тримає руку на пульсі щодо арешту українця Сущенка у РФ