Суд залишив ветерана АТО Антоненка за ґратами
Суд залишив ветерана АТО Антоненка за ґратами 5 канал

Убивство Шеремета: суд залишив ветерана АТО Антоненка за ґратами – подробиці судового засідання

Читайте по-русски
Адвокати вкотре наголошували, що ризиків та доказів для заґратування Антоненка не достатньо

Друга спроба. І знову апеляцію адвокатів про зміну запобіжного заходу для Андрія Антоненка – фігуранта справи Шеремета – судді відхилили. Апеляційний суд залишив Антоненка за ґратами, щонайменше – до 8 лютого. Валерія Павленко розкаже докладніше.

У середу Антоненка – фігуранта справи Павла Шеремета, – до зали суду не доставили. Тоді захисники наполягали на присутності свого підзахисного в суді. Феміда клопотання задовольнила. Засідання перенесли. Підозрюваний в залі. Та випустити його зі скляного боксу відмовилися.

Ще одне клопотання захисників: долучити новий доказ у справі, який стосується зросту ймовірного злочинця.

"Злочинець, який вчиняв цей злочин, що його зафіксовано на відео, він – 170 сантиметрів. Можливо, похибка. Якщо взуття чи інші умови", – каже Станіслав Кулик, адвокат Андрія Антоненка.

Ще один адвокат підозрюваного Дмитро Круговий говорить, показуючи роздруковані плакати: "Зріст пана Антоненка відповідно до цих документів – 180 сантиметрів. Він навіть вищий за верхню межу".

Суд залишив ветерана АТО Антоненка за ґратами
Суд залишив ветерана АТО Антоненка за ґратами5 канал

За версією слідства, убивця Шеремета кульгав. Прокурори нагадують про операцію на нозі, яку переніс підозрюваний за півроку до події. Тож адвокати додають медичну довідку до матеріалів справи.

Станіслав Кулик говорить: "Одразу після виписання у пана Антоненка функція ходи не порушена. Окрім того, ця виписка є частиною дослідження".

Адвокати вкотре наголошують: ризиків та доказів для заґратування Антоненка недостатньо. Запобіжний захід просять скасувати або принаймні пом'якшити.

"Скасувати ухвалу про обрання запобіжного заходу. Я прошу звернути на це увагу і, звісно, врахувати", – каже Кулик.

Сторона обвинувачення переконує колегію суддів: ризики є.

Прокурор Сергій Зузак говорить: "Я не розумію, чому ми маємо друге розглядати те, що ми вже розглядали. (Він – ред.) може переховуватися від досудового слідства, адже йому загрожує досить серйозне покарання. Крім того, може впливати на свідків. Інший запобіжний захід на даному етапі не забезпечить належної поведінки підозрюваного".

Далі слово беруть поручителі. У залі суду щонайменше два десятки людей, готових взяти Андрія Антоненка на поруки. Серед них – ветерани російсько-української війни, волонтери і народні депутати.

Оксана Корчинська, народна депутатка VIII скликання, каже: "Весь сержантський склад та офіцерський Сил Спецоперацій перед підписанням контракту проходить тотальну перевірку СБУ. Тобто Андрій Антоненко пройшов надзвичайно поглиблену перевірку СБУ. Його репутація є абсолютно беззаперечною та кришталевою перед державою".

Після виступів поручителів служителі Феміди йдуть до нарадчої кімнати. За 15 хвилин судді повертаються з вердиктом: залишити Андрія Антоненка під арештом до 8 лютого.

У суді кричать: "Ганьба!"

Вже більш як місяць Андрій Антоненко перебуває за ґратами. Увесь цей час дружина може побачити його лише через скло в залі суду. Адвокати досі намагаються отримати дозвіл на їхні побачення. Та поки що – безуспішно.

Валерія Павленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Доля Донбасу залежатиме від того, чим буде готова жертвувати влада – Забродський
Наступний матеріал
Ракета і теракт: в СБУ розглядають дві пріоритетні версії катастрофи літака МАУ
Loading...