Антоненко
Антоненко "5 канал" / Валерія Павленко

У поліції заявили, що Дугарь та Антоненко відмовилися від слідчого експерименту – реакція адвоката

Читайте по-русски
Адвокат лікарки Кузьменко клопотатиме про повторне проведення слідчого експерименту

Адвокатів підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета завчасно попередили про проведення слідчого експерименту. Але свою участь у слідчих діях підтвердив лише захисник Юлії Кузьменко Владислав Добош. Про це повідомили в Національній поліції.

Там додали: провели експеримент для неупередженого розслідування та задоволення відповідного клопотання адвокатів підозрюваних.

Мар'яна Рева, прес-офіцер Нацполіції України, говорить: "Варто зазначити, що будь-яких скарг, заяв чи клопотань про порушення під час слідчої дії від них не надходило. В той же час підозрюваний Андрій Антоненко від проведення експерименту відмовився, мотивуючи відсутністю захисників. Однак після залучення захисника з центру безоплатної правової допомоги, на місце проведення слідчої дії таки прибув адвокат підозрюваного, який у категоричній формі відмовився від проведення слідчого експерименту, і при цьому почав перешкоджати проведенню слідчої дії з Юлією Кузьменко, усе це зафіксовано на відеозаписі слідчого експерименту". 

Тим часом адвокат Юлії Кузьменко каже, що його попередили лише за годину до проведення слідчого експерименту.

Тому, запевняє Владислав Добош, слідчі дії були з порушеннями. Час і погода не схожі з тими, які були на мить закладання вибухівки. До того ж хода Юлії Кузьменко могла змінитися через те, що вона була легко вдягнена і змерзла. За словами адвоката, на відео з матеріалів справи зафіксовано двоє осіб. Тож і експеримент мав би бути проведений за участю двох людей.

Владислав Добош клопотатиме про повторне проведення слідчого експерименту.

Добош сказав: "Слідство цікавить хода, нас цікавить не тільки хода, нас цікавлять ще антропометричні дані осіб, порівняння їх. Неповний слідчий експеримент і неповне відтворення обставин. Тим паче, що він проводився зовсім в іншу погоду, трохи одяг відрізнявся. Свої зауваження щодо цього я зробив, бо це все впливає. Плюс те, що вона була в кайданках, її там водили, принижуючи перед усім світом". 

Як повідомляв 5.UA, слідчий експеримент у справі вбивства Павла Шеремета правоохоронці провели вночі частково. Для цього залучили одну з підозрюваних – Юлію Кузьменко. Слідчі спробували відтворити маршрут чоловіка та жінки, яких зафільмували камери відеоспостереження поблизу місця паркування автівки Шеремета та мить кріплення вибухівки. Правоохоронці намагалися порівняти ходу Кузьменко із ходою жінки, яка заклала вибухівку під автомобіль журналіста. Щоби наблизитися до умов, у яких був скоєний злочин, підозрювану одягнули в літній одяг. Поруч із нею йшов правоохоронець, до якого вона була прикута кайданками. Адвокат другого підозрюваного Андрія Антоненка на експеримент не встиг прибути вчасно. Йому запропонували адвоката з системи безоплатної правової допомоги, проте Антоненко відмовився. Таким чином слідчі не мали змоги провести експеримент повною мірою.

Попередній матеріал
Українські прикордонники отримали два вертольоти з Франції
Наступний матеріал
"Треба було прибрати його багато років тому!": про заяви Трампа і те, що відбувається між США та Іраном
Loading...