В Ужгороді зацвіли сакури [відео]

  Цвітіння сакур щороку приваблює туристів до Ужгорода. Таких дерев у місті - більше тисячі. Перше посадили ще у двадцятих роках минулого сторіччя. Японська вишня гарно прижилася у сонячному Закарпатті. Відтоді її колекцію щороку поповнюють.

  Закарпатський художник Володимир Ньорба у перші ж дні цвітіння сакур устиг написав кілька робіт із ними. Митець помітив: такий подарунок на згадку про тутешні місця туристи радо везуть додому.

  Володимир Ньорба, художник: "…Якраз цей період, коли вона цвіте, оці дві неділі сакури, то дуже багато приїжджають туристів. Уже сьогодні було, і декілька робіт купили з сакурами. Так у нас реклама получилася: Ужгород і сакура – це як символ наш уже, ужгородський".

  В Ужгороді цими днями - пік цвітіння сакур. Вулиці та райони, де висаджені декоративні дерева, рясно вкриті рожевим цвітом. Саме за цим видовищем у місто їдуть туристи.

  Інна Чепрасова, туристка з Києва: "Сюда приехали, потому что хотелось попасть в Японию. Потому что такой сакуры мы нигде не видели".

  Помилуватися та відчути аромат цвіту сакури приходять і місцеві. Кажуть, до цього звикнути неможливо.

  Надія Тарасюк, мешканка Ужгорода: "Я не устаю просто удивляться этому, не устаю любоваться. Действительно, каждый год, начиная с 1979 года, в Ужгороде всё больше и больше сакур. И радует, что разрастается вот эта вот сказка, розовая сказка".

  Декоративну японську вишню в Ужгород завезли із Відня у 1923 році. Нині вона росте по всьому місту. Проте найбільше цих дерев на набережній річки Уж - тут розташована алея сакур, яку називають найбільшою в Європі. Японські дерева невибагливі, і гарно почуваються у закарпатському кліматі, кажуть фахівці.

  Ярослава Гасинець, доцент кафедри ботаніки Ужгородського національного університету: "Досить вони довго ростуть, навіть понад сто років. Але, звичайно, потрібен догляд, тому що це інтродуценти – це введені в нашу флору види, тобто - за ними потрібен догляд".

  Тиждень-півтора цвістимуть ужгородські сакури. Потому, у місті планують оновити дерева, яким більше вісімдесяти років. Старі японські вишні замінять молодими саджанцями, які зацвітуть вже наступного сезону.    

  Світлана Максимова, Микола Скунць, Закарпаття, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Німеччині підвищили пенсії постраждалим від шкідливих ліків
  Наступний матеріал
  Українця у США звинуватили у виготовленні не вибухівки, а петард
  Теги:
  Loading...