В Україні звузять ширину смуг руху на дорогах

  Згідно зі змінами, ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення в найзначніших, значних, середніх і малих містах, крім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах і головних вулицях становить 3 м

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України змінило державну будівельну норму (ДБН), а саме передбачено звуження ширини смуг руху в містах і селах з метою впровадження європейських стандартів безпеки на дорогах. Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook, відповідні зміни містяться в новій ДБН "Вулиці і дороги населених пунктів".

  "Сьогодні в Україні ширина смуг руху на дорогах становить 3,5-3,75 метрів в залежності від їх призначення. Однак європейська практика показує, що дороги з меншою шириною смуги руху – близько 3-3,25 метрів –підсвідомо спонукають водіїв їхати з меншою швидкістю. Тому в новій ДБН щодо вулиць і доріг ми вирішили переглянути і адаптувати цю норму до європейських, відповідно звузивши ширину смуг руху на українських дорогах при їх проектуванні і будівництві ", – зазначив він.

  За словами Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть: підвищенню безпеки дорожнього руху та зменшенню аварійності, збільшенню пропускної спроможності вулиць і зменшенню заторів, ефективному розвитку велосипедного руху і громадського транспорту за рахунок облаштування окремих смуг для них.

  Згідно з новою ДБН, ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення в найзначніших, значних, середніх і малих містах, крім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах і головних вулицях становить 3 м. На магістралях загальноміського значення безперервного руху в великих містах ширина смуги руху становить 3,5 м. На місцевих житлових вулицях і дорогах всіх населених пунктів ширина смуги руху становить 2,75 м.

  Парцхаладзе відзначив, що оновлена ДБН вже опублікована і набуде чинності з 1 вересня 2018 року.

  Як повідомляв 5.UA, китайська компанія будуватиме в Україні дві траси.

  Попередній матеріал
  Шквали й дощі: синоптик розповіла про погоду на вихідних в Україні
  Наступний матеріал
  "Хрещення" та змагання: українські полярники святкують "Мідвінтер"

  До осені: у Києві частково обмежать рух по мосту Патона

  Скандал у Дніпрі: просто на території школи планують будівництво 23-поверхівки

  Платні автобани в Україні: міністр назвав перші три напрямки

  Омелян пояснив, чи сплачують водії авто на "єврономерах" податки

  До 12 років ув'язнення: сумських посадовців звинувачують у розкраданні грошей на ремонт дороги

  Нова сітка доріг в Україні має бути побудована до 2022 року – Гройсман