"Хрещення" та змагання: українські полярники святкують "Мідвінтер"

  Цього року наші полярники вперше змагатимуться з 10 видів спорту

  Українські полярники на антарктичній станції Академік Вернадський відзначають середину зими "Мідвінтер". Вчені проведуть "хрещення" новачків у крижаній воді, та змагатимуться з 10 видів спорту. Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти та науки.

  "Сьогодні дослідники Антарктиди з усього світу відзначають одне з найважливіших свят полярників – "Мідвінтер" або "Середину зими". Цей день святкують уже понад 100 років. Традиційно відзначають "Мідвінтер" й учасники українських експедицій. Так, на станції Академік Вернадський обов'язковим елементом святкування стало "хрещення" у крижаній воді, після якого кожен новачок отримує право називатися справжнім полярником", – йдеться у повідомленні.

  До свята проводять спортивні змагання – шахи, більярд, футбол, біатлон, перетягування канатів тощо. Цього року наші полярники вперше змагатимуться з 10 видів спорту. За їх словами, проведенню спортивних поєдинків на вулиці сприяє навіть природа – вперше за кілька тижнів припинився сильний шквальний вітер. Ввечері ж учасники нинішньої – 23–ї – експедиції планують поставити виставу про Антарктиду.

  У складних умовах щоденної роботи такі свята – важлива складова дозвілля полярників. Це дає можливість знизити психологічну напругу та згуртувати дослідників. Однією з найголовніших традицій цього дня є й обмін привітаннями. Полярники з різних країн вітають одне одного з "Серединою Зими", бажають успішних досліджень та легкого шляху додому. Останніми роками українські зимівники обов’язково надсилають на "велику землю" групове вітальне фото з державними символами, написами, тематичними малюнками.

  Як повідомляв 5.UA, на дослідження Шостого континенту вирушають 12 українських науковців. Серед них метеорологи, геофізики та біологи. На Антарктиці члени XXIII експедиції замінять своїх попередників.

  Попередній матеріал
  В Україні звузять ширину смуг руху на дорогах
  Наступний матеріал
  Один із пасажирів помер: на Київщині автівка з дітьми в салоні врізалася у дерево

  Світ масштабно відзначив День йоги – ФОТО

  Як у ЗСУ найпрофесійнішого тактичного медика визначали – ФОТО

  Якість і ефективність: хто з українських бійців виборов першість у змаганнях з гранатометного розрахунку на Луганщині

  Схід і захід разом: вчителі Донеччини та Львівщини зіграли в "Джуру-Вчителя"

  Швидкість танення льодовиків в Антарктиці досягла рекордного рівня

  Українці здобули "золото" під час марш-кидку для поранених ветеранів у Великій Британії