Дорога в Кам'янському
Дорога в Кам'янському
Скріншот відео

На Дніпропетровщині виявили дорогу з підвищеним радіаційним фоном

Активісти припускають, що перевищення норми – це ще радянська спадщина

На Дніпропетровщині у місті Кам'янське виявили дорогу з підвищеним рівнем радіації. Тепер місцеві мешканці вимагають перевірити на випромінювання все місто.

Санітарні служби запевняють, що перевищення не критичне. Але чому воно є, і чи існує загроза для здоров'я місцевих мешканців – у сюжеті "5 каналу".

Дорога, паралельна головному проспекту Кам'янського, випромінює радіацію. Про це свідчать результати досліджень. Обабіч неї розташовані житлові забудови.

Радіологи зафіксували перевищення норм радіаційного фону у вибоїнах дорожнього покриття. Зазначають, що перевищення норми становить удвічі більше допустимого. А в деяких місцях втричі, а то і в п‘ять разів.

Те, що дорога має радіаційний фон, виявили активісти – ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС. Саме за їхнім проханням фахівці і обстежили кілька вулиць.

"Ми були в Чорнобилі, ми знаємо, що це таке, що вона (радіація – 5.UA) невидима. Найстрашніше, що ти її не відчуваєш, вона накопичується в організмі, він починає давати збій і людина хворіє", – пояснив ліквідатор аварії на ЧАЕС Микола Нещерет.

Активісти припускають, що радіаційний фон – це ще радянська спадщина. Тоді відходи з металургійного виробництва, де плавили залізо з частками урану, використовували в розбудові міста.

"Наше припущення – це використання шлаків заводу ДМК при роботі шестидоменної печі і шлаків Придніпровського хімзаводу. Ці шлаки використовують у місті при будівництві будинків, при будівництві приватного сектора, при укладанні доріг. Використовували раніше", – розповів інженер-радіолог Дмитро Потапенко.

Місцеві мешканці від журналістів дізнаються про понаднормове випромінювання від дороги, поблизу якої мешкають усе життя. Деякі з них зазначили, що їхні знайомі відчувають це.

Санітарні служби та чиновники визнають факт радіаційного випромінювання. Втім, катастрофи в цьому не вбачають.

"Ті рівні, на яких зараз йдуть перевищення, вони ніяк не можуть вплинути. Поки йде точково. В цих точках у нормі, в інших – перевищення. Ми не можемо говорити, що перекривати треба і захистити, щоб люди не ходили. Ні", – пояснила головний спеціаліст відділу Держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Анжела Біленко.

Начальник управління екології Кам‘янської міської ради Богдан Наполов запевнив, що ніякої загрози для населення перевищення норми не становить.

"Дані треба вивчити. Яка може бути загроза населенню. Хлопці, якщо ви навіть спати будете на цій ямі – нічого вам страшного не буде від перевищення в два рази. Поки ніякої критичної ситуації немає", – пояснив еколог.

Результати досліджень державних лабораторій санітарні служби обіцяють оприлюднити за кілька діб. І лише після цього міська влада обіцяє відповідно відреагувати. Активісти, натомість, уже наполягають, що перевірити потрібно всі вулиці Кам'янського.

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, "5 канал"

Дивіться також:

обвал на дорозі Дніпра
/
обвал на дорозі Дніпра
/
обвал на дорозі Дніпра
/
обвал на дорозі Дніпра
/
обвал на дорозі Дніпра
/
обвал на дорозі Дніпра
/
обвал на дорозі Дніпра
/
обвал на дорозі Дніпра
/
обвал на дорозі Дніпра
/
обвал на дорозі Дніпра
/

Попередній матеріал
Смачні вина та неймовірний клімат: пригоди "Винної карти" у французькому Кольюрі на "5 каналі"
Наступний матеріал
"Чому війна забрала мого тата?": в аеропорту "Бориспіль" відкрили виставку зі світлинами дітей, батьки яких загинули на Донбасі

"І бампер, і глушник залишити можна": у Дніпрі протестують проти бездоріжжя

Відкриття новозбудованого мостового переходу на автодорозі Одеса – Рені: виступ Президента – відео

Жахливі втрати: в лікарні Дніпра померли два воїни ЗСУ

Замість "запаски": у Дніпрі в легковику виявили гранати, 500 набоїв та артснаряд

"Інша техніка, кращий результат": у Дніпрі важкохворих дітей оперуватимуть хірурги з Ізраїлю та США

У Дніпрі горіла лікарня: є потерпіла