Водійське посвідчення
Водійське посвідчення sai.gov.ua

В Україні запустили е-кабінет перевізника: що має змінитися

У межах цього електронного кабінету перевізника буде доступно 5 послуг

У Києві запрацював електронний кабінет перевізника. Про це заявив під час брифінгу міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляє "Укрінформ".

"Щодо самого електронного кабінету перевізника. Він буде єдиною точкою доступу для всіх підприємців, які працюють на ринку перевезень, до адміністративних послуг "Укртрансбезпеки" в електронній формі та виключить особисте спілкування представника перевізника з чиновниками", – наголосив Омелян.

Електронний кабінет доступний на сайті e-services.dsbt.gov.ua, а також на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі "Електронні послуги".

Доступ перевізників до їх електронного кабінету здійснюватиметься за допомогою електронного цифрового підпису задля захисту від несанкціонованого втручання третіх осіб.

У межах цього електронного кабінету перевізника буде доступно 5 послуг. Так, завдяки е-кабінету вантажні та пасажирські автоперевізники:

  • зможуть отримувати, розширювати, звужувати та анулювати ліцензії онлайн.
  • зможуть оперативно повідомляти про зміну своїх даних – щодо персоналу, транспорту, матеріально-технічної бази. Тобто, для перевізників зникне необхідність здійснювати робочі відрядження до Києва та поштові пересилання документів.
  • електронний кабінет перевізника також міститиме інформацію про самого перевізника, наявність та строк дії ліцензій, транспортні засоби, маршрути, наявні дозволи та штрафи, накладені інспекторами "Укртрансбезпеки" тощо.
  • разом із запуском послуги е-кабінету стають відкритими дані Реєстру перевізників, який веде "Укртрансбезпека". Так, кожен громадянин, ввівши номер автомобіля, ЄДРПОУ чи ІПН власника, зможе дізнатися точну назву та контактні дані перевізника, а також наявність, тип, строк дії його ліцензії.

Омелян зауважив: "Так, українські громадяни, будь-хто, хто користується щодня маршрутками, різними видами автобусних перевезень зможе просто ввести номер кожного перевізника, автобуса і перевірити, чи він має взагалі ліцензію, чи має право виходити на маршрут; за допомогою фото- або відеофіксації, повідомити ДСБТ, і це вже буде підставою для перевірки цього перевізника, якщо він зловживає".

Як повідомили в Мінінфраструктурі, цей сервіс покликаний спростити для автоперевізників отримання послуг від органу ліцензування та підвищити безпеку пасажирських перевезень. Також розробники планують налагодити взаємодію Реєстру перевізників ще з двома державними реєстрами – Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань і Єдиним державним реєстром МВС щодо транспортних засобів та їх власників.

"Також наступний крок, який ми плануємо і сподіваємося, що нас підтримують у цьому процесі - це електронний протокол. Жодних папірців ніхто на дорозі немає заповнювати", – підкреслив в. о. голови "Укртрансбезпеки" В'ячеслав Дідківський.

Омелян також впевнений, що "до кінця року ми суттєво змінимо картинку на ринку перевезень".

Нагадаємо, цей онлайн-сервіс створений у співпраці Мінінфраструктури, Державного агентства з питань електронного урядування та Державної служби України з безпеки на транспорті, а також за підтримки проекту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах"/TAPAS і Фонду "Східна Європа".

Як повідомляв 5.UA, в Україні почали перевіряти перевізників. Нагадаємо, після страшної ДТП на Житомирщині, в якій загинули 10 людей і ще 9 зазнали поранень, МВС взяло під контроль автомобільні шляхи державного та міжнародного значення. Крім того, в Україні повертають швидкісний контроль на дорогах. Зокрема, на водіїв знову чекають радари. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

Плацкартом і без попередження: Омелян особисто перевірив "романтику" потягу до Дніпра – фото

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Нафтогаз" підвищить ціни на газ для промисловців
Наступний матеріал
"Тихий і привітний": на Сумщині педофіл 20 років розбещував малолітніх хлопчиків
Loading...
"Штучний розум зупинятиме всіх": Омелян про те, як ловитимуть переповнені фури

"Штучний розум зупинятиме всіх": Омелян про те, як ловитимуть переповнені фури

Припинення сполучення з Росією не обмежиться тільки залізницею – Омелян

Припинення сполучення з Росією не обмежиться тільки залізницею – Омелян

Омелян оцінив утрати перевізників від припинення пасажирського сполучення з Росією

Омелян оцінив утрати перевізників від припинення пасажирського сполучення з Росією

Омелян прокоментував інформацію про торгівлю з Росією

Омелян прокоментував інформацію про торгівлю з Росією

Мінінфраструктури хоче заборонити автобуси без пасків безпеки – які ще зміни пропонують

Мінінфраструктури хоче заборонити автобуси без пасків безпеки – які ще зміни пропонують

"Якщо ми воюємо – нема чого туди їздити": Омелян пояснив, навіщо ініціює скасування потягів до РФ

"Якщо ми воюємо – нема чого туди їздити": Омелян пояснив, навіщо ініціює скасування потягів до РФ