Земля, земельна ділянка

В Україні запустять електронні земельні аукціони: що зміниться для українців

  Нині здійснюється приведення торгових процедур у відповідність до вимог Земельного кодексу, який регулює порядок проведення земельних торгів

  Кабінет Міністрів на засіданні 20 червня вніс зміни в пілотний проект по запуску електронних земельних торгів, дозволивши проводити їх через платформу ProZorro.Продажі. Про це повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нєфьодов, передає "Урядовий портал".

  "Ми сподіваємося на оголошення перших аукціонів уже в кінці літа. Будемо намагатися зробити це в найкоротші терміни. Складнощів не повинно виникнути, хоча є необхідність повноцінної інтеграції, створення зручного інтерфейсу для користувача, оскільки цей тип активів відрізняється від тих, з якими ми раніше працювали", – зазначив Нєфьодов під час прес–брифінгу в понеділок.

  Він уточнив, що на технічне доопрацювання буде потрібно місяць–два.

  Як зазначив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк, нинішні аукціони з продажу прав оренди земельних ділянок виглядають складними і витратними процедурами, тоді як переведення їх в електронний формат дозволить вирішити цю проблему.

  "Зараз в держвласності понад 10 млн га земель, при цьому офіційно здано в оренду майже четверту частину, укладено 56 тис. договорів, і далеко не всі з них за ринковими цінами. Причини тут різні, починаючи від корупції і закінчуючи відсутністю ефективного механізму здачі в оренду земельних ділянок", – зазначив він.

  Мартинюк наголоси, що за два місяці міністерство "буде дотягувати" проведення оголошених раніше аукціонів, а всі наступні готуватимуться в електронному варіанті.

  За його словами, нині здійснюється приведення торгових процедур у відповідність до вимог Земельного кодексу, який регулює порядок проведення земельних торгів.

  "При запуску електронних торгів ми спираємося на готову інфраструктуру ProZorro, яка вже успішно працює, що дозволить нам оперативно відійти від архаїчного формату проведення торгів і оптимізувати витрати часу і ресурсів для запуску аукціонів онлайн. Також ми позбавляємося від обмежень за територіальним принципом, який передбачає фізичне присутність покупця на місці проведення аукціону ", – пояснив Мартинюк.

  За даними Міністерства аграрної політики і промисловості, у 2017 році на земельних торгах було реалізовано 1,8 тис. прав оренди на земельні ділянки загальною площею 42,5 тис. га.

  У результаті місцеві бюджети отримали 118,7 млн грн. Середня орендна ставка, яка формується на торгах, за останні 5 років зросла на понад 10 п.п. і за підсумками 2017 року становили 14,7%. За перше півріччя 2018 року цей показник збільшено до 18,8%. За січень–червень надходження до місцевих бюджетів від продажу прав оренди на землю становлять 77,3 млн грн.

  Як повідомляв 5.UA, колишні чиновники харківської мерії у суді відповідатимуть за масштабне розкрадання земель у місті.

  Попередній матеріал
  Грицак заявив, що Україна готова на безпрецедентні кроки для звільнення заручників
  Наступний матеріал
  Ракетний скандал із КНДР: чому Росія – №1 у переліку підозрюваних

  Три речі, що стримують швидке зростання економіки України

  "Усі відтінки природи": у Женеві на аукціон виставили унікальне бургундське вино вартістю $280 тис. за пляшку

  Українець виставив на продаж дуже рідкісне авто вартістю $19 млн

  Солодкі гектари: харківських чиновників, підозрюваних у розкраданні землі, хотіли нагодувати символічним тортом

  Грицак заявив, що Україна готова на безпрецедентні кроки для звільнення заручників

  "Прив'язували на трос, вирізали серце": боєць, що пройшов полон, розповів про моторошні звірства ворога