pixabay.com

В Україні запрацював проект "муніципальна няня"

Отримувати фінансову допомогу від держави батьки зможуть щомісяця. Втім, не в повному обсязі зарплатні няні

Від початку 2019-го року українським батькам почнуть відшкодовувати послугу з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня". Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року.

"З 1 січня 2019 р. відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року, на умовах співфінансування з різних бюджетів", – зазначено в тексті документа.

Як відомо, послуга "муніципальна няня" передбачає, що батьки чи опікуни дитини до трьох років зможуть отримувати компенсацію за оплату послуг няні для дитини. Йдеться про суму в 1626 гривень, які надаватиме держава (співмірний розміру прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років з 1 січня 2019 року).

Таким чином, проект Кабміну передбачає відшкодування батькам частини коштів за роботу няні. Батьки зможуть працювати і отримувати послугу по догляду за дитиною, а няні матимуть офіційне працевлаштування.

Зауважимо, що згадана постанова уряду також зобов'язує надавати при народженні дитини так званий "пакунок малюка".

Дивіться також фотогалерею: 

Любі донечки: Родина фотографів зробила зворушливий проект про роль батька у вихованні дівчаток

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Негода на Закарпатті: внаслідок падіння дерев знеструмлено 35 сіл
Наступний матеріал
Оркестр при свічах – романтика зимового вечора