Заборона на пластикові пакети
Заборона на пластикові пакети 24tv.ua

В Україні почав діяти закон про заборону пластикових пакетів – поки що з нюансами

  Читайте по-русски
  Наразі мовиться тільки про часткове обмеження обігу

  В Україні із 10 грудня цього року діятиме перший етап обмежень на обіг пластикових пакетів, згідно із Законом №1489-IX "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України". Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

  "У магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів, окрім біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м'яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду. До порушників цієї вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції", – йдеться в повідомленні.

  Продавати такі пакети можна як і раніше – але не дешевші за нижню цінову рамку, встановлену Кабміном. До порушників цієї вимоги застосовуватимуться штрафи 1700-3400 грн за перше, та 3400-8500 грн за повторне порушення.

  Метою цього закону є запобігання утворенню пластикових відходів.

  "Обмеження обігу пластикових пакетів на території України – це насамперед про запобігання утворенню відходів. Використання пластикових пакетів стане зваженим, а українці поступово звикнуть брати пакети лише за реальною потребою. А отже, менше продукуватиметься сміття, яке потім опиниться на звалищі, потрапить у довкілля. Практика, яка наразі запроваджується в Україні, не є новою. За аналогічними правилами живуть європейці, подібні обмеження встановили десятки країн світу. І ми також рухаємося цивілізованим шляхом", – розповів в. о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. 

  За його словами, у Туреччині лише за перший рік заборони пластикових пакетів їх використання зменшилось на 75%. Це дозволило заощадити 150 тисяч тонн пластику. В Ірландії після введення податку лише за перший рік попит на пластикові пакети знизився на 90%.

  Крім того, у Міндовкілля нагадують, що альтернатива пластиковим пакетам є – це не тільки екоторбинка, а й біорозкладний пакет. Він розкладається від 1 до 4 місяців та абсолютно не шкодить довкіллю.

  Від 10 березня 2022 року почне діяти заборона на використання в торгівлі тонких, оксорозкладних та надтонких пластикових пакетів. Придбати їх можна буде лише для особистих цілей за встановленими урядом цінами. Від січня 2023 року в Україні будуть використовуватися лише біорозкладні пакети –  усі інші пластикові пакунки будуть заборонені.

  Як повідомляв 5.UA, вже 33 країни повністю відмовилися від поліетиленових пакетів

  Нагадаємо, 1 червня 2021 року в Україні заборонили використання пакетів завтовшки до 55 мікрометрів, а також оксорозкладних пакетів. З 1 січня 2022 року порушників закону каратимуть штрафом від 1700 до 3400 гривень за перше порушення та від 3400 до 8500 гривень – за повторне.

  Попередній матеріал
  "Я не бачив тут свого майбутнього": чому українські емігранти з Польщі масово повертаються на Батьківщину
  Наступний матеріал
  Росія в ТКГ відмовилася розпочати чергове перемир'я і проігнорувала пропозицію обміну полоненими
  Loading...