foto

В Україні тарифи на водопостачання формуватимуть по-новому

  У комісії сподіваються, що новий підхід дозволить залучити додаткові інвестиції та підвищить якість наданих послуг

  На засіданні Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) у четвер, 14 вересня, затвердили порядок і процедуру тарифоутворення на воду для населення "на принципах стимулюючого регулювання для компаній-ліцензіатів". Про це повідомляє УНІАН.

  У комісії сподіваються, що такий підхід дозволить залучити додаткові інвестиції.

  "Для нас дуже важливо затвердити сьогодні ці документи... Звертаємо увагу, що перехід до стимулюючого тарифоутворення неминучий, оскільки він дозволить залучати інвестиції, а значить, буде зменшено навантаження на споживача, він дозволить нарешті оцінити кожного з вас (компанії, що надають комунальні послуги), тому що, якщо ви будете економити кошти від запланованого рівня - це буде додатковим прибутком ваших компаній", -прокоментував рішення НКРЕКП її голова Дмитро Вовк.

  За його словами, впровадження стимулюючого тарифоутворення спонукатиме до підвищення якості послуг, що надаються.

  В офіційних документах вказується, що регуляторна норма доходу для суб'єктів, що здійснюють господарську діяльність із централізованого водопостачання та водовідведення, визначена на рівні 12,5% (після оподаткування) на перший регуляторний період.

  Нагадаємо, у вересні в "Київенерго" озвучили нові тарифи на гарячу воду та опалення.

  Попередній матеріал
  П'ятий транш МВФ: які умови має виконати Україна
  Наступний матеріал
  СБУ спростовує заяви Саакашвілі про "прослуховування"