Літак
Літак kvartirka.com

В Україні почало діяти нове пом'якшення карантину – що дозволено

  Читайте по-русски
  Рейси за кордон та відкриття КПВВ на адмінмежі з Кримом

  У понеділок, 15 червня, Україна переходить до нового етапу пом’якшення карантину. При цьому Кабмін зберіг систему адаптивного карантину, тобто ті області, які не відповідають трьом критеріям МОЗ, не зможуть скасувати навіть попередні обмеження (відкривати ресторани тощо). Однак послаблення, які починають діяти з 15 червня, стосуються здебільшого всієї країни, а не окремих регіонів. Частину з них Кабмін затвердив на своєму позачерговому засіданні 12 червня. "5 канал" повідомляє, що саме дозволено від сьогодні.

  Відкриття пунктів пропуску в аеропортах та дозвіл на в'їзд іноземцям

  У понеділок, 15 червня, Україна повертається до повноцінного відновлення міжнародного повітряного сполучення: пункти пропуску запрацюють в усіх аеропортах країни. Таке рішення Кабмін ухвалив 12 червня.

  "Фактично ми дозволимо відкрити пункти пропуску в усіх аеропортах, які були закриті попереднім рішенням. Залишалися (закритими – ред.) Ужгород, Івано-Франківськ, Тернопіль, Хмельницький, Ізмаїл, Маріуполь, Кривий Ріг, Суми, Рівне, Озерне, Черкаси, Полтава, Сокільники", – повідомив перший заступник міністра інфраструктури Дмитро Абрамович.

  Згідно з цим самим рішенням, з 15 червня Україна відкриває повітряні ворота для іноземців.

  Міністр інфраструктури Владислав Криклій про це сказав: "Ці зміни дадуть змогу відновити роботу підприємств авіаційного транспорту та налагодити міжнародне повітряне сполучення".

  13 червня Кабмін уточнив, що для в'їзду в Україну усім іноземцям необхідний відповідний страховий поліс, який має компенсувати витрати, пов'язані з обсервацією та лікуванням у випадку інфікування COVID-19.

  Обсервацію мають проходити лише громадяни країн зі значним поширенням COVID-19, тобто ті, де кількість активних випадків захворювання становить більше ніж 40 осіб на 100 тис. населення. Перелік таких держав Держприкордонслужбі України кожні 3 дні надаватиме МОЗ.

  Якщо ж громадяни таких країн не перебували на батьківщині протягом останніх 14 днів перед приїздом в Україну, тоді обсервацію їм проходити не потрібно.

  Також не підлягають обсервації:

  • водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів;
  • працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їхніх сімей;
  • члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
  • учасники зовнішнього незалежного оцінювання разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою;
  • особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу "Дій вдома".

  Як заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій, вже з 15 червня українці знову зможуть літати в такі держави:

  • Албанія та США – без обмежень на кордоні;
  • Велика Британія – з дотриманням 14-денного карантину після прибуття;
  • Туреччина – без обмежень на кордоні, але з тестуванням в аеропорту після прильоту.

  З 27 червня:

  • Туніс – із тестуванням після прибуття;

  З 1 липня – буде розглянуто можливість відкриття кордонів (у разі поліпшення епідемічної ситуації в Україні) з Кіпром, Чорногорією, Грузією, Грецією.

  Водночас авіакомпанія МАУ 13 червня заявила, що припиняє продаж квитків майже на всі рейси до 1 серпня, окрім трьох внутрішніх напрямків та Лондона.

  Відкриття КПВВ на адмінкордоні з Кримом та скасування обсервації для тих, хто в'їжджає

  Із понеділка, 15 червня, на адміністративній межі між окупованою Автономною Республікою Крим та Херсонською областю запрацюють усі контрольні пункти в'їзду-виїзду.

  Відновлять свою роботу пункти пропуску Каланчак, Чонгар і Чаплинка.

  При цьому тим, хто повертається з Криму на підконтрольну Україні територію, не потрібно буде проходити обов’язкову обсервацію. 

  Замість цього люди повинні:

  • дати письмову згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу "Дій вдома". Порушникам цієї умови загрожує штраф 17 тис. грн.
  • Також необхідно дотримуватися інших протиепідемічних вимог – носити захисні маски та рукавички, проходити контроль температури.

  Як очікується, обсервацію можуть скасувати і для людей, які в'їжджають на підконтрольну Україні територію через КПВВ на Донбасі (їх відкрили з 10 червня).

  Із такою ініціативою до уряду звернулися правозахисники благодійного фонду "Схід SOS", які раніше оприлюднили звіт про жахливі побутові умови в місцях обсервації в Луганській області.

  "Ця інформація (про невідповідність приміщень обсервації санітарним вимогам) стала основою для скасування обов’язкової обсервації в цілому для всіх, хто перетинає кордон та лінію розмежування. Це рішення має ухвалити сьогодні або днями Кабінет Міністрів", — заявив 12 червня виконавчий директор Схід SOS Костянтин Рєуцький.

  Нагадаємо, 20 травня Кабінет Міністрів ухвалив рішення про перехід на адаптивну модель карантину з 22 травня до 22 червня.

  Як відомо, з 12 березня в Україні діє карантин, покликаний стримати поширення коронавірусу. Від 16 березня на територію України заборонили в'їзд іноземцям (окрім тих, які мають посвідку на проживання). А з 17 березня обмежили міжнародне пасажирське авіа-, залізничне та автобусне сполучення. 27 березня Україна повністю закрила свої кордони для пасажирських перевезень. Згодом карантин декілька разів продовжували і послаблювали. Перший етап послаблення обмежувальних заходів почався 11 травня. За останніми даними, карантин в Україні триватиме до 22 червня. В уряді оприлюднили 5 етапів виходу з карантину. 

  Попередній матеріал
  Поляк орендував цілий підйомний кран, щоб подивитися футбол на стадіоні
  Наступний матеріал
  Петрів піст: древні традиції і забобони
  Loading...