kp.ua

В Україні мають намір ввести обов'язкову реєстрацію мобільних абонентів

  Держспецзв'язку має намір зобов'язати телеком-компанії збирати персональні дані усіх без винятку користувачів

  Держспецзв'язку пропонує обов'язкову реєстрацію всіх абонентів мобільного зв'язку в Україні. Відповідний законопроект розміщений на сайті відомства, пише "ЛІГАБізнесІнформ".

  Як зазначається, Держспецзв'язку пропонує зберегти за клієнтами стільникових операторів право укладати договір у письмовій або будь-якій іншій формі, але при цьому має намір зобов'язати телеком-компанії збирати персональні дані усіх без винятку користувачів. У цьому ж документі пропонується відродити практику ведення бази унікальних кодів IMEI-кодів.

  Як пише в пояснювальній записці до законопроекту Держспецзв'язку, відсутність системи реєстрації абонентів і унікальних кодів мобільних пристроїв ускладнює проведення заходів з нацбезпеки "в умовах кібернетичних загроз".

  "Крім того, потребує уваги ситуація з використанням різноманітного кінцевого обладнання (айфони, айпади, комунікатори, смартфони, мобільні телефони і так далі) на тлі зростаючого спектру надання послуг на базі телекомунікацій, так як неконтрольоване кількість кінцевого обладнання в обороті сприяє поширенню "мобільного шахрайства" та інших комп'ютерних злочинів", – йдеться в записці.

  За задумом Держспецзв'язку, в інших відомств з моменту прийняття закону буде лише три місяці на адаптацію своїх нормативних актів. Національна комісія з питань регулювання зв'язку вчора на черговому засіданні схвалила законопроект Держспецзв'язку, але зі значними зауваженнями. Зокрема, регулятор пропонує збільшити перехідний період і розтягнути його на півроку. За цей час абоненти, які зараз отримують послуги знеособлено, повинні будуть надати свої особисті дані операторам.

  НКРЗІ зі свого боку готується до нововведень. Вона розробила порядок реєстрації абонентів без укладення договору в письмовій формі, тобто prepaid-абонентів. Подати особисті дані можна буде і в електронній формі. Другу частину законопроекту (щодо реєстрації IMEI-кодів) НКРЗІ назвала дуже сирою. І сподівається на те, що адміністрація зв'язку її допрацює.

  Про те, що запропонований законопроект далекий від досконалості, говорять і представники мобільних операторів.

  "Закон написаний непрофесійно. Ми з ним не згодні!" – написав президент компанії "Київстар" Петро Чернишов.

  Vodafone Ukraine готові підтримати зміни і готові реалізувати електронну реєстрацію абонентів за умови, що будуть дотримані інтереси клієнтів.

  "Найголовніший ризик – це те, що частина абонентів, які не встигнуть зареєструватися, можуть залишитися, згідно із законопроектом, без послуг зв'язку", – розповідає прес-секретар Vodafone Ukraine Вікторія Павловська.

  Як повідомляв 5.UA, найбільший у світі мобільний віртуальний оператор отримав ліцензію в Україні.

  Попередній матеріал
  СБУ проводить обшук в редакції "Страна.ua" у справі про розголошення держтаємниці
  Наступний матеріал
  Міненерго: є всі підстави говорити про зниження цін на електроенергію та газ

  Найбільший у світі мобільний віртуальний оператор отримав ліцензію в Україні

  СБУ проводить обшук в редакції "Страна.ua" у справі про розголошення держтаємниці

  У Фінляндії зникли одразу 40 заробітчан: 37 українців та три естонця – ЗМІ

  Ворог активізувався: на Донбасі загинули троє бійців АТО, ще дев'ять – поранені

  "Цинічно ігнорують цивільних": В ОРЛО блокують відкриття пункту пропуску "Золоте"

  Низка абітурієнтів може перевестися з "контракту" на бюджет: хто саме