Мобільний зв'язок
Мобільний зв'язок http://www.pcworld.com

У Єврокомісії не проти скасування плати за роумінг для України

Йдеться про поширення ініціативи "Роумінг як вдома" на Україну та інших країн-учасниць "Цифрового співтовариства"

Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів обговорив з віце-президентом Єврокомісії Андрусом Ансіпом пріоритетні напрями співпраці у цифровій сфері в рамках Промислового діалогу Україна-ЄС у Брюсселі. Про це інформує прес-служба уряду.

"Степан Кубів та Андрус Ансіп обговорювали взаємовигідні пріоритетні напрями співпраці у цифровій сфері, зокрема спільні кроки для поширення ініціативи "Роумінг як вдома" на Україну та інших країн-учасниць "Цифрового співтовариства", – йдеться у повідомленні.

Крім того, вказується, що на зустрічі йшлося про можливість поширення на Україну ініціативи Європейської Комісії "FreeWiFi4EU". Йдеться про створення у ключових містах вільних точок доступу до мережі WiFi для соціальних та побутових потреб під егідою Європейського Союзу.

"Цифрова економіка дозволить Україні і Європі більш успішну торгівлю, кращу безпеку, більше можливостей для підприємців. Це дозволить (реалізувати) проект єдиного цифрового простору як локально – у межах кожної країни, так і глобально – загалом по Європі і світі на прикладі єдиного цифрового простору для мобільного зв'язку, який знизить плату за роумінг до рівня "домашньої" плати за зв'язок. Це одразу почне економити гроші громадянам", – підкреслив Кубів.

Як відзначив віце-президент Єврокомісії, цифровізація важлива передусім з огляду на ЗВТ між Україною та ЄС. Ансіп вважає, що створення єдиного цифрового ринку "дозволить вільній торгівлі між Україною та ЄС запрацювати на якісно новому рівні через збільшення прозорості, економію коштів та створення вищого рівня довіри між усіма залученими учасниками". 

"Треба налагоджувати транскордонну співпрацю щодо цифровізації між країнами, бо тоді найбільш ефективно запрацюють система безпеки, прозорості та бізнес стане працювати найбільш ефективно. У Європі маємо успішні приклади, коли завдяки цифровізації замість 28 наборів правил ми створили єдині правила. Це зручно, вигідно і дозволяє економити реальні кошти. Це можна аплікувати і до України", – наголосив Ансіп.

Довідково: "Роумінг як вдома" ( Roam like at home) - ініціатива, завдяки якій починаючи з 2017 року на території ЄС європейські споживачі платитимуть за мобільний зв'язок за "домашнім тарифом", незалежно від країни перебування.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Смартфон майбутнього" – чи залишиться у гаджета екран

/
Концепт смартфону майбутнього
/
Концепт смартфону майбутнього
/
Концепт смартфону майбутнього
/
Концепт смартфону майбутнього
/
Концепт смартфону майбутнього
/
Концепт смартфону майбутнього

Попередній матеріал
У Дніпрі повністю перекриють Новий міст
Наступний матеріал
Ще на рік: В ЄС погодили продовження санкцій проти Януковича та його "компанії"
Loading...

Стало відомо, скільки мільярдів людей користується мобільним зв'язком

"Активний громадянин": у зоні АТО запустять мобільний додаток, який повідомлятиме про обстріли

Мобільний додаток б'є усі рекорди: Українці розробили програму для людей з вадами слуху