"ОБСЄ за останній час фіксує певне збільшення обстрілів. Наприклад, якщо в червні це було близько тисячі обстрілів, у липні – 1100. У серпні вони фіксували 48 обстрілів, у вересні – 122, в жовтні – 224. Це говорить про те, що недостатня спроможність СММ ОБСЄ, недопуски … За час режиму припинення вогню більш ніж 60 недопусків патрулів СММ ОБСЄ на територію, яка не контролюється Україною", – зазначив він.
За його словами, російські найманці всіляко перешкоджають роботі спостережної місії, в той час як Україна виконує свої зобов’язання.
"Є дві сторони, які взяли на себе зобов’язання ще в 2014 році про припинення вогню – це російська сторона та Україна. І є СММ ОБСЄ, яка, згідно з мандатом, має здійснювати ефективний моніторинг і верифікацію ситуації та дій, які проходять на території України в межах міжнародно визнаних кордонів … На теперішній час патрулі СММ ОБСЄ на території, яка контролюється Україною в Донецькій і Луганській областях, становлять 6-10 патрулів щоденно. Вони піднімають близько 5-7 БПЛА на території, яка контролюється Україною. Зі сторони України працює 21 камера СММ ОБСЄ. І водночас цифри з території, яка не контролюється: це лише 3-5 патрулів на 420 км лінії зіткнення з тої сторони, це 2-4 запуски БПЛА", – наголосив Бондар.
Нагадаємо, за попередню добу, 3 листопада, російські бойовики двічі порушили режим припинення вогню на Донбасі. Один із ворожих обстрілів призвів до осколкового поранення українського солдата.