Транспортування патрульних катерів
Транспортування патрульних катерів Український мілітарний портал

"Уже розробляють програму доозброєння": які завдання чекають на патрульні катери Island у ВМС України

Читайте по-русски
До кінця тижня катери вже будуть на воді, вони мають пройти певні випробовування, які підтвердять, що із суднами нічого не сталося під час транспортування

Два патрульних катери Island, які українські Військово-морські сили отримали зі США, вже прямують Чорним морем. Кінцевий пункт призначення – порт Одеси. Інформацію підтвердив голова правління ГО "Український мілітарний центр" Тарас Чмут в ефірі "5 каналу".

"Це велика серія катерів для берегової охорони США, які будували в кінці 80-х, початку 90-х років. Їхнє призначення – проведення патрульних і протидиверсійних операцій у відкритому морі. В складі ВМС України вони підходять під виконання завдань двох видів, а саме: концепції розвитку ВМС до 2025 року, охорони 200-мильної зони", – пояснив Чмут.

Він додав, що в США судна були дооснащені, частково модернізовані, а в Україні вже розробляють програму їхнього доозброєння.

Катери призначені для довгої служби у відкритому морі, ВМС, за словами Чмута, не має плавзасобів, здатних виконувати віддалені патрулювання від берега.

"Фактично ВМС набувають нових спроможностей, яких раніше ми не мали", – зазначає він.

За даними Чмута, Україна очікує ще три катери від США. Плавзасоби Америка надає безоплатно, однак, за умовами договору, Україна оплачує навчання екіпажу, транспортування, дооснащення, розконсервацію і всі супутні витрати.

"На перші два катери це становило 10 млн доларів, причому 60% цієї вартості – це було навчання 16 моряків на кожен з катерів у США", – зауважив Чмут.

До кінця тижня катери вже будуть на воді. Вони мають пройти певні випробовування, які підтвердять, що із суднами нічого не трапилося під час транспортування, додав Тарас Чмут.

"Щодо патрулювання – то це ті райони, які зараз становлять активний інтерес і для України, і для Росії в Чорноморському регіоні – це острів Зміїний, так звані вишки Бойка, західна частина Криму, де РФ здійснює незаконний видобуток українського піску ", – пояснив голова правління ГО "Український мілітарний центр".

Незважаючи на вік, вони перебувають у доброму стані, запевняє Чмут, оснащені сучасним зв'язком, сучасними засобами навігації та іншими бонусами від США.

Повний запис програми дивіться тут:

Попередній матеріал
На Полтавщині в катастрофі з гелікоптером загинув ексміністр аграрної політики Тарас Кутовий – подробиці
Наступний матеріал
Шлях до НАТО: в Україні створять систему, що дасть змогу відстежувати рух країни в Альянсі
Loading...

У США командир українського катера Island Р-190 пообіцяв зробити все, аби 24-х моряків звільнили з російського полону – відео

У центрі Будапешта з Дунаю підняли затонулий катер, продовжуються пошуки зниклих безвісти

Останнє відпрацювання: Берегова охорона США навчила "ДОЗОР" застосовувати катери Safe Boat 27

Корабельна катастрофа у Будапешті: капітанові-українцю обрали запобіжний захід

Капітан корабля, який врізався в затонулий теплохід у Будапешті, виявився українцем

В Азовському морі відбулися навчання малих броньованих катерів – відео