Випробовування бронежилета
Випробовування бронежилета 5 канал

Увага до демонстрації неабияка: у Міноборони показали, як випробовують бронежилети

Читайте по-русски
Показати випробування вирішили після заяви голови ДБР Романа Труби, що три з п'яти бронежилетів, які закуповує Міністерство, прострілюються

У Міноборони показали, як перевіряють бронежилети перш ніж доправити їх до війська. Цього разу екземпляр для балістичної експертизи обирали журналісти.

Бронежилети приймаються партіями. В кожній тисяча штук. Для балістичної експертизи контролер із Міноборони бере один на заводі підприємства Темп 3000 в місті Богуславі на Київщині. Саме там розташовані потужності для повного циклу виробництва. Закуповують ці бронежилети не лише для армії.

"Тут також, таким же чином, з такою самою технологією виробляються бронежилети для інших силових структур. Але є різниця в тому, що ми впевнюємося в усіх цих етапах контроля, інші силові структури приймають по кількості при наявності документів виробника", - коментує начальник головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Дмитро Марченко.

Питання в ДБР виникли до Міноборони. Минулого тижня слідчі провели обшуки у військових. Голова ДБР Роман Труба заявив, що на фронт планували відправити неякісні засоби захисту. В Міноборони пояснюють, замовили цього року двадцять тисяч, уже прийняли одинадцять. До якої саме партії ДБР висуває претензії та на якій підставі, не знають.

"Я не бачив, які бронежилети виймалися, перше. По-друге, я не бачив документи, які підтверджують простріл цих бронежилетів. Все", - прокоментував . начальник територіального центру контролю якості речового майна Міноборони Юрій Мельник.

Журналісти вказують, який бронежилет взяти на експертизу. Перевіряється комплектація, маркування і вага виробу. Після того контрольний екземпляр опломбовується.

Обраний бронежилет везуть до Києва у сертифіковану лабораторію в Національному університеті оборони ім. Черняховського. Цього разу опломбований екземпляр супроводжують журналісти. Після огляду одну частину бронежилета одразу несуть в тир. На міцність випробовують патронами для пістолета Макарова та снайперської гвинтівки Драгунова.

Другу частину бронежилета ставлять на дощування. Його проводять протягом години з одного боку, і ще п'ять хвилин з другого.

Випробування з дощуванням за стандартом проводять раз на два роки, кажуть у Міноборони.  Журналістам його продемонстрували, оскільки в ДБР заявляли, що саме мокрий бронежилет прострілюється. Річ у тім, що його захисні властивості можуть зменшуватися в мокрому стані.

Інформації про трагічні випадки на фронті через неякісні бронежилети в Міноборони немає.

"По запиту на медичний департамент нам надійшла відповідь, що дані випадки їм теж не відомі. Тому поки що можемо говорити, що не було у нас випадків, коли боєць постраждав від бронежилета", - прокоментував начальник головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Дмитро Марченко.

Через розслідування ДБР Міноборони може приймати бронежилети на склади, але поки що не може постачати їх до війська.

Ірина Шевченко, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко – відео
Наступний матеріал
Катерам ВМС присвоїли імена-позивні загиблих морпіхів
Loading...

Міноборони звітує за ситуацію в зоні ООС – трансляція

Ситуація в ООС: про що звітують в Міноборони – відео

Ситуація в ООС: про що звітують у Міноборони – трансляція

Брифінг Міноборони про недопущення до експлуатації в ЗСУ неякісних засобів індивідуального захисту – відео

Брифінг ДБР щодо обшуків за місцями проживання посадових осіб Міноборони – відео

Ситуація в ООС: про що звітують в Міноборони – завершено