facebook / Міноборони України

У Міноборони заявили, що забезпечення армії заблоковане через обшуки ДБР

  Читайте по-русски
  Дмитро Марченко заявив, що має сумніви щодо прозорості та неупередженості розслідування ДБР стосовно закупівель

  Начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Дмитро Марченко під час брифінгу заявив, що у зв'язку із вилученням оригіналів документів, зразків-еталонів та всіх електронних носіїв робота Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ повністю заблокована. Про таке повідомив "Укрінформ".

  "У нас були вилучені оригінали документів, робочі зразки і, відповідно, всі електронні носії інформації. Це говорить про те, що повністю паралізована робота нашого головного управління. Ні видати висновок на проведення торгів, ні отримати готову продукцію ми зараз не можемо. Тобто повністю зупинено постачання в армію засобів захисту. Наскільки довго це триватиме, ми не знаємо, але на сьогодні ми нічого робити не можемо. Ми просили залишити оригінали документів, робочі зразки, зразки-еталони, але нас не почули", – йдеться в тексті повідомлення.

  Слід зазначити, що за словами адвоката Володимира Охріменка, який виступає стороною захисту у справі, під час проведення обшуку були вилучені документи, які не вказані у переліку, визначеному судом.

  Крім того, у Міноборони мають сумніви щодо прозорості та неупередженості розслідування ДБР стосовно закупівель бронежилетів і одностроїв для армії та наполягають на створенні "наглядової ради" у складі громадських діячів, депутатів, волонтерів та представників ЗМІ.

  "У зв'язку з тим, що ми дуже сумніваємося у прозорості цього розслідування, ми наполягаємо на тому, аби створили наглядову раду, до якої будуть входити громадські діячі, депутати, волонтери, ЗМІ, які спостерігатимуть за всіма діями", – наголосив Марченко.

  Також, 27 червня президент України провів нараду РНБО щодо стану реалізації заходів з підвищення ефективності використання бюджетних коштів у секторі безпеки й оборони та ухвалених рішень стосовно розвитку оборонно-промислового комплексу України, повідомляє прес-служба глави держави.

  "Коли ми з вами дивилися журналістські розслідування щодо корупції в оборонній сфері, разом з нами їх дивилися наші бійці та їхні родичі. Якщо виявлені порушення викликають неймовірне обурення в нас, спробуймо відчути, як на це реагують вони. Я дивитимуся на цю ситуацію очима тих, хто захищає Україну", – наголосив президент.

  Глава держави зазначив, що ті, хто крав у армії, мають бути покарані, а "ми не повинні в жодному разі допустити повторення цієї ганьби перед нашою армією".

  Зеленський констатував, що сфера оборонних закупівель не реформована і є найменш прозорою з-поміж усіх.

  За його словами, необхідно збільшувати прозорість оборонних закупівель, а секретність має залишатися там, де вона є доцільною.

  Глава держави доручив учасникам наради впродовж семи днів надати секретареві РНБО Олександру Данилюку пропозиції за результатами сьогоднішнього засідання.

  Напередодні ДБР провело близько 40 обшуків у справі про закупівлю майна для Збройних сил за завищеними цінами. Слідчі дії тривали за місцем проживання посадовців Міністерства оборони та приватних комерційних фірм. Оперативники встановили, що було закуплено 20 тис. бронежилетів, які прострілюються, 100 тис. комплектів військової форми, яка не відповідає технічним вимогам, та 300 неякісних наметів. Крім того, закупили неякісні спальні мішки, рюкзаки та чохли на балістичні шоломи. Під час обшуків силовики вилучили 11 тис. бронежилетів і документи. Сума збитків державі може сягати 100 млн грн. Підозру поки що нікому не оголошували.

  Попередній матеріал
  Спека вщухне: їй на заміну прийдуть шквали і грози
  Наступний матеріал
  Життя воїнів ЗСУ під загрозою: ''ЄС'' звернулася до Генпрокуратури через дії ДБР
  Loading...

  Брифінг Міноборони про недопущення до експлуатації в ЗСУ неякісних засобів індивідуального захисту – відео

  Ситуація в ООС: про що звітують в Міноборони – завершено

  Парубій на засіданні ради "Україна – НАТО": Надання плану дій щодо членства буде важливим сигналом

  Ситуація в ООС: про що звітують у Міноборони – завершено

  Генштаб ЗСУ: Росія утримує вздовж кордону з Україною близько 82 тис. військових

  Вже укладають контракти: Конгрес США затвердив $250 млн військової допомоги Україні