Володимир Балух
Володимир Балух 5 канал

"Упертися ногами в землю і терпіти": чому після окупації Балух і далі жив під українським стягом

Читайте по-русски
Про "тонну візиток Яроша" та як знайомі СБУшники виявилися новими ФСБшниками – активіст розповів у ефірі "5 каналу"

До "5 каналу" завітав нещодавно звільнений бранець Кремля Володимир Балух, якого окупаційна влада Криму протягом 5 років утримувала за ґратами через те, що він вивісив на своїй оселі український стяг. Також кримчанин почепив на будинок табличку з надписом "вулиця Героїв Небесної Сотні".

У  ефірі "Інформаційного дня" ведучий запитав у колишнього політв'язня – навіщо він на це пішов, якщо чітко розумів, що буде репресований.

"Знаєте, це може дещо пафосно зараз звучатиме, але саме тоді прийшло усвідомлення, що території приходять і йдуть, головне – щоб там лишалися люди, українці, – за переконанням, за свідомістю, ментально українці. І, знаєте, впертися ногами в землю і терпіти скільки можна. Але примусити цю землю обертатися разом із нашими серцями", – впевнений Балух.

На запитання, як реагували сусіди, місцеві на таку неприховану проукраїнську позицію, активіст зізнався: "Насправді, в Криму думки розділені, я тут приховувати нічого не буду. Хтось плювався, а хтось тиснув руку. Будинок в мене розташований на центральній вулиці, перший від школи. І приємно, що коли машини, особливо влітку, на море повз хату їздили, то багато хто заїжджав і просто тиснув руку. Казали: "Дякуємо!" за це".

Про "тонну візиток Яроша" та як знайомі СБУшники виявилися новими ФСБшниками – дивіться запис повної розмови:

Дивіться також: Катували, а потім пропонували "допомогу": звільнений Балух розповів про побої, отримані в полоні

Попередній матеріал
Прес-конференція Міненерго щодо газових переговорів України, ЄС і РФ – відео
Наступний матеріал
"Спочатку було важко, ми всі плакали": харківський "Кадетський корпус" уперше зарахував на навчання дівчат – сюжет