Харківський 'Кадетський корпус' вперше зарахував на навчання дівчат
Харківський 'Кадетський корпус' вперше зарахував на навчання дівчат 5 канал

"Спочатку було важко, ми всі плакали": харківський "Кадетський корпус" уперше зарахував на навчання дівчат – сюжет

Читайте по-русски
Цьогоріч уперше в Кадетському корпусі за конкурсом набрали 35 учениць

Дівчата у військових одностроях. У "Кадетському корпусі" Харкова – перший такий набір. Права навчати дівчат гімназія-інтернат із посиленою військово-фізичною підготовкою домагалася три роки. У майбутньому учениці планують присвятити себе військовій справі. А поки призвичаюються до армійського життя. Докладніше – журналіст "5 каналу" Оксана Нечепоренко. 

Одягти однострій 15-річна Ксенія Максименко мріяла змалечку. Дізнавшись, що гімназія-інтернат "Кадетський корпус" оголосила набір дівчат, із рішенням не зволікала. Школярка була упевнена: іспити складе.

Ксенія Максименко, учениця державної гімназії-інтернату "Кадетський корпус", каже: "Я готувалася в спортивному плані, бігала, віджималася, готувалась. Як до математики та української мови, не дуже хвилювалася перед психологічним тестом – і в мене все вийшло".

Дозволу від профільного міністерства гімназія-інтернат домагалася три роки поспіль. Цьогоріч уперше в Кадетському корпусі за конкурсом набрали 35 учениць.

Начальник гімназії Олексій Середа каже: "Якщо серед хлопців багато хто без покликання, то дівчата, звичайно, за покликанням. Вони всі готові вчитися. Не всі мають високі оцінки, але їхнє бажання – показати приклад у навчанні – воно дуже сильне".

Десятикласниці навчаються окремо від хлопців. Дев'ятикласниці – у змішаних групах.

Учень гімназії Павло Боханченко зізнається, що в навчанні з дівчатами є свої переваги: "Допомагають розібратися з темою на уроці, точніше, самопідготовці".

Крім шкільної програми, кадетки вивчають стройову підготовку, чергують на посту та командують зведенням.

Харківський 'Кадетський корпус' вперше зарахував на навчання дівчат
Харківський 'Кадетський корпус' вперше зарахував на навчання дівчат5 канал

Живуть кадетки в окремому корпусі гуртожитку. У кімнаті від шести до восьми дівчат. За неприбране ліжко – наряд поза чергою.

"Обов'язково має бути три смужки там, з кінця постілі. Потім подушечку ми збиваємо, обережно кладемо. Рушнички складаємо обережно. Подушечку підіймаємо – і отак", – показує одна з учениць.

Харківський 'Кадетський корпус' вперше зарахував на навчання дівчат
Харківський 'Кадетський корпус' вперше зарахував на навчання дівчат5 канал


Телефон – за розкладом та лише година вільного часу. Сувора дисципліна та посилена фізична підготовка не всім дається легко. Проте жодна з дівчат не розчарувалася у своєму виборі.

Анастасія Гема розповідає: "Спочатку два або три дні було важко, ми всі плакали. Додому хотіли, коли батькам дзвонили. У нас дівчина плакала за батьками, і я тільки подивилася – і в мене вже мурашки по тілу. І я дуже відчуваю, що теж буду плакати. І в столовій ми плакали. Зранку".

Аліна Крокун-Баранова, командир роти державної гімназії-інтернату "Кадетський корпус", заспокоювала дівчат: "Я кажу: скоро будуть канікули, ви поїдете додому, побачите всіх рідних близьких, наїстеся цукерок. І все у вас буде добре".

Більшість кадеток після навчання у гімназії планують присвятити себе військовій справі. Тож уже придивляються до профільних вишів.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Упертися ногами в землю і терпіти": чому після окупації Балух і далі жив під українським стягом
Наступний матеріал
Викрадали та вбивали людей, торгували зброєю: на Полтавщині затримали ватажка та учасників етнічної злочинної організації – відео