Наталія Жаркова
Наталія Жаркова 5 канал

Пірнула на 100 м: рекордсменка Жаркова розповіла про тренування та "азотний наркоз"

Читайте по-русски
Наталія встановила одразу два рекорди – національний і світовий

Харківська спортсменка встановила світовий і національний рекорди. Привезла ці нагороди з Гондурасу, де відбувались змагання з фрідайвінгу. В одній з дисциплін, що відбувався в рамках "Карибського кубку", Наталія Жаркова встановила національний рекорд, а в Чемпіонаті з дайвінгу за версією CMAS взяла найвищу світову нагороду. Без повітря під водою вона провела більш як три хвилини, а занурилась на глибину в понад 93 м.

Оплесками та вітаннями зустрічають тепер уже шестиразову чемпіонку світу Наталю Жаркову в басейні. Харків'янка входить до 10-ки найкращих дайверів світу. Щойно повернулася з Північної Америки, де встановила одразу два рекорди – світовий і національний.

У змаганнях "Карибського кубку" Наталія встановила національний рекорд. З моноластою опустилась на 100 м. Українка стала сьомою жінкою світу, яка пірнула на таку глибину. А вже в Чемпіонаті світу з дайвінгу стала світовою рекордсменкою. Її досягнення – 93 м під водою. Занурювалася зі звичайними ластами.

"У нас немає такого, що ти приїжджаєш на змагання і топиш униз, скільки вийде, а потім думаєш – вигребу чи не вигребу. Завжди спочатку треба спробувати. Такими маленькими кроками постійно нарощуєш і приходиш до якихось цифр", – розповідає рекордсменка.

За успіхами Наталі уважно стежили і харківські колеги.

"Я завжди вірив в Україну, в український спорт. Вони, швидше всупереч усьому, доводять, що українські спортсмени справді професіонали", – вважає працівник спортклубу Павло Лєвітін.

Наталія Жаркова з 7 років займалася плаванням. З 19 – фрідайвінгом. Перед зануренням – обов'язкове тренування дихання: "Різні свої техніки. Лягаю на спину і намагаюся розслабитися максимально. Під пірнання вже не дихати".

Головна небезпека дайвера під час пірнання – тимчасова втрата свідомості. А от кесонну хворобу, або так званий азотний наркоз, Наталія відчула на собі у Північній Америці, на змаганнях.

"Тобі так добре і комфортно, що хочеться зупинитися, перепочити. Ну от зараз попливу далі. І ось момент боротьби, коли твоя свідомість розуміє, що так робити не можна, а ось цей наркоз тобі каже: ну давай, це ж класно, можна відпочити!" – згадує спортсменка.

Нині дайверка вже готується до нових світових рекордів. Наступні змагання відбудуться вже у вересні у Франції.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
ФСБ тероризує українців, які рибалять на Азові – СБУ
Наступний матеріал
Ситуація в ООС: про що звітують у Міноборони – завершено
Loading...