Низка громадських організацій та благодійних фондів (серед яких ГО, заснована нардепом від "Слуги народу" та фонд ексзаступника голови Волинської адміністрації), за два роки повномасштабної війни внесли до системи "Шлях" кілька тисяч військовозобов'язаних чоловіків, частина з яких так і не повернулася додому.
Про це йдеться у розслідуванні "Української правди".
Повідомляється, що лише через одну організацію до системи "Шлях" протягом року потрапило понад 1000 військовозобов'язаних, йдеться про ГО "Волинський актив молоді".
"Одним із засновників ГО, за даними YouControl, є народний депутат від партії "Слуга народу" Валерій Стернійчук", – наголосив журнаілст.
Зауважується, що два інших засновники організації − помічники депутата Стернійчука на громадських засадах:
- заступник керівника й управитель справами Луцької районної ради Андрій Лев;
- депутат Луцької міської ради також від партії "Слуга народу" Андрій Костенко.
"Саме "Волинський актив молоді", за інформацією джерел УП у правоохоронних органах, вносив до системи "Шлях" для перетину кордону помічників народного депутата Стернійчука і навіть тричі самого народного депутата", – йдеться у розслідуванні.
Вдалося підтвердити, що щонайменше 18 військовозобов'язаних 2023 року завдяки ГО "Волинський актив молоді" виїхали за кордон і не повернулися.
"Наймолодшому з них 25 років, а найстаршому – 47", – вказав Ткач.
За даними співрозмовників УП у правоохоронних органах, за допомогою цієї ГО, пов'язаною зі "слугою народу", військовозобов'язані втікали й 2022 року.
Сам Стернійчук у коментарі УП заявив, що давно − ще до моменту обрання нардепом − не має відношення до цієї організації, чому ці дані не відображені у YouControl, він не знає.
Зазначається, що друга гучна волинська історія довкола посадовців та військовозобов'язаних втікачів розгортається просто зараз.
Мовиться про Юрія Гупала, якого після початку повномасштабного вторгнення призначили заступником голови Волинської обласної державної адміністрації, і який також має благодійний фонд під назвою "Віримо в Україну".
"Віримо в Україну" за два роки повномасштабної війни вніс до системи "Шлях" понад 1,5 тисячі чоловіків", – сказав журналіст.
Повідомляється, що 10 січня 2024 року у заступника голови Волинської ОДА Гупала та декількох наближених осіб (зокрема у керівника благодійного фонду Гупала Шваліковського) провели обшуки.
За наявною інформацією, Гупало разом зі спільниками − мешканцями Київської області − міг організувати схему із протиправного переправлення за кордон осіб призовного віку, які мають значне матеріальне становище, шляхом внесення до системи "Шлях".
Вартість втечі становила близько $7 тисяч за особу, йдеться у розслідуванні.
Редакції УП вдалося вивчити осіб, яких фонд Гупала вносив до системи. Серед волонтерів, які неодноразово залишали країну за допомогою саме волинського благодійного фонду, багато відомих київських прізвищ.
"Наприклад, колишній керівник державного банку Євген Мецгер, який два роки тому разом зі своїми підлеглими скоїли напад на знімальну групу проекту "Схеми", – додав Ткач.
Читайте також: пропонував хабар прикордоннику за незаконний виїзд із країни. Факт надання неправомірної вигоди задокументовано спільною міжвідомчою групою, вказали в ДПСУ.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.