Телебачення
Телебачення Фото з відкритих джерел

Українці на карантині стали частіше дивитися новини та куховарити

  Читайте по-русски
  Через обмеження близько 40% громадян заявили, що почали менше спілкуватися з друзями

  За період карантину серед українців значно зросла частота перегляду новин (майже 50% стали стежити за ними частіше). Третина українців стали частіше дивитися фільми та серіали, прибирати вдома та готувати їжу. Про це свідчать результати опитування "Емоції і поведінка українців на карантині: спеціальний проєкт", проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".

  "Близько чверті зазначили, що збільшили час на заняття саморозвитком, спілкування з рідними та близькими, сон, їжу та прослуховування музики. Кожен п'ятий став частіше читати книги, займатися своїм хобі або спортом", – розповіли у групі "Рейтинг".

  Попри це, згідно з даними опитування, карантин значно вплинув на прогулянки на свіжому повітрі – майже половина зазначили, що роблять зараз це рідше, ніж зазвичай.

  Також обмеження істотно позначилося на спілкуванні з друзями: близько 40% заявили, що говорять з ними не так часто, як до карантину. Кожен п'ятий змушений був обмежити спілкування з рідними та близькими та заняття спортом.

  При цьому в гендерному розрізі спостерігаються певні відмінності у моделях поведінки на карантині. Так, стежать за новинами та готують їжу дещо частіше жінки. Чоловіки частіше стали займатися спортом, більше часу, ніж зазвичай, витрачають на сон, вживання алкоголю і секс. Особливо ті чоловіки, які зараз на карантині і не ходять на роботу.

  У віковому розрізі представники наймолодшої вікової категорії (18-29 років) частіше за інших переглядають фільми, займаються саморозвитком, спортом, власним хобі, спілкуються з друзями та близькими, сплять, їдять, слухають музику, займаються сексом.

  Під час карантину приготуванням їжі стали частіше займатися не старші люди, а представники наймолодшої та молодої вікових груп (до 40 років). І навіть чоловіки це роблять значно активніше, ніж зазвичай, як це було до карантину. Цікаво, що представники вікової групи до 40 років частіше за інших зазначали про свої обмеження щодо прогулянок на свіжому повітрі, аніж інші.

  Цікавим є також аналіз зміни поведінки респондентів залежно від їхньої зайнятості на карантині. Так, респонденти, які не ходять на роботу (не працюють або працюють віддалено), значно більше часу почали приділяти сну, приготуванню та вживанню їжі, спорту, хобі, спілкуванню з близькими, навчанню та саморозвитку, читанню книг, перегляду фільмів та серіалів. Навіть, ті хто ходить на роботу, почали значно більше дивитися фільмів, стежити за новинами, збільшили час на сон і їжу (хоча і менше за тих респондентів, які сидять на карантині). Зайнятість практично не позначилась на частоті сексуальних контактів.

  Нагадаємо, за даними групи "Рейтинг", люди старшого віку, які перебувають в групі ризику в умовах коронавірусної пандемії, менше за інших відчувають страх.

  Попередній матеріал
  COVID-19 в Іспанії: в країні інфікувалося майже 20 тис. медиків
  Наступний матеріал
  Смертельна ДТП на Волині: загинуло двоє поліцейських
  Loading...

  Соціологи з'ясували, які емоції відчувають українці під час епідемії COVID-19

  Скільки українців вважають неуспішними дії влади у вирішенні конфлікту на Донбасі – соцопитування

  Більшість українців реальною опозицією владі вважає "Європейську солідарність" – опитування

  У Києві попрощалися з Іриною Бекешкіною

  Пішла з життя відома соціологиня Ірина Бекешкіна

  Опитування: "Європейська солідарність" у Львові впевнено лідирує, "Слуги" – на п'ятому місці