Ветерани
Ветерани 5 канал

Українські ветерани вже готуються до Invictus Games-2025 – історія нескорених, які сприйняли себе по-новому

Читайте по-русски
Цьогоріч Фундація "Ігор Нескорених" збільшила українську квоту з 25 до 35 учасників

У 2025 році українська команда вже вп'яте поїде на "Ігри нескорених" – це найбільший у світі міжнародний захід для ветеранів та військовослужбовців, які зазнали поранення, травми або захворювання, виконуючи свої службові обов’язки. Україна унікальна на Invictus Games, бо ж кількість ветеранів тільки в нас постійно зростає. І цей спортивний захід покликаний реінтегрувати їх до цивільного життя через спорт, де сила духу часто сильніша за людське тіло. Це не історія про медалі та п'єдестали. Це шлях ветерана до себе та сприйняття себе по-новому. Часто із фізичними та психологічними змінами, після поранень унаслідок війни. Про українських учасників змагань та реабілітацію ветеранів через спорт дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Олени Рибінської.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Історія Володимира Товкиса. Кульове поранення голови у 2019-му, кома, місяці та роки реабілітації. По тому – натхнення прикладом іншого ветерана зі схожими проблемами і відбір на Invictus Games-2023. Вже нині – Володимир зі своїм досвідом надихає інших бійців.

"Не було хлопців із схожим пораненням, і я мабуть один із тих першопроходьців у плані фізичної реабілітації. До повномасштабної нас загалом було людей 10, мало інформації, ти у вакуумі і зараз хочу донести людям, що можна реабілітуватися і жити", – розповів ветеран російсько-української війни і медаліст Invictus Games 2023 Володимир Товкис.

Він надихнувся прикладом учасників змагань з інших країн та продовжив свій шлях у непрофесійному спорті. Каже, отримує задоволення від нових можливостей свого тіла. Бо ж ветеранський спорт і спортивні заходи – це не про п'єдестали, а про повернення до цивільного життя та сприйняття себе. На цьому акцентують і спортивні менеджери, які супроводжують українських військових на міжнародних заходах.

"Дуже тяжко змиритися зі своїм новим тілом, новими станами, важлива робота психологів, друзів, родини. І коли людина попадає в середовище таких самих людей, з тими самим проблемами. І зустріти на дорозі ветерана і не дай боже ще сказати – та, та, я знаю, як тобі. Це коло однодумців, і про підтримку один одного, про приклади сили і волю духу, подолання перешкод", – зауважив спортивний менеджер Invictus Games в Україні Ігор Крицак.

Ветеранський, адаптивний спорт – це наче міст між війною та цивільним життям. Він допомагає не тільки фізичній реабілітації, а й психоемоційному відновленню. На цьому наголошують творці ветеранської політики в Україні. Працюючи з ветеранами та воїнами, долучаючи психологів, резюмують: кожна історія воїнів – це історія перемоги над собою.

"Сприймається, як змагання, що привезли медалі, це круто, це дуже молодці. Але ми маємо дивитися, наскільки реабілітує це все і підвищується комунікативні навички і спілкування. Наголошують психологи – це те, що витягує, допомагає витягти, як говорять самі військові чи ветерани, діючі військові, із дуже важких психологічних депресивних станів, зосереджуються в спорті, живуть по-новому, бачать результати і говоримо не про спортивні результати", – наголосила провідна фахівчиня програмного відділу українського ветеранського фонду Анастасія Ращенко.

Читайте також: Спорт повернув бажання жити: параолімпійці розповіли про поранення на війні та участь в "Іграх Нескорених".

"Якщо я, як потенційний військовослужбовець отримаю поранення, ну, то це додає впевненості і розумію що ок – життя на тому не закінчиться і я матиму можливість жити і мати майбутнє. Реабілітація пройде, психологи є, реабілітологи є, адаптивні вили спорту є, інфраструктура починає з'являтися, міські ради починають про це думати", – зазначив Ігор Крицак.

Цьогоріч Фундація "Ігор Нескорених" збільшила українську квоту з 25 до 35 учасників. Адже саме наша країна живе в унікальному досвіді – в Україні постійно зростає кількість ветеранів. І водночас – кількість охочих стати до лав української збірної на "Ігри нескорених" – також. У нас опираються на досвід інших країн, адже ветеранський спорт може стати ключовим інструментом у підтримці та реабілітації ветеранів.

"Опісля спортивних заходів проведення багато хто стає медійнішим – ведуть сторінки в соцмережах і їх читають інші ветерани, теж працює. І сарафанне радіо, назвімо так, – теж дуже гарно працює", – зауважила Анастасія Ращенко.

Більш як 500 учасників із понад 20 країн світу зустрінуться на міжнародному спортивному заході Invictus Games-2025. До цього українські військові та ветерани, які подали заявки на участь, пройдуть відбір. Показуватимуть свою спромогу у 9 видах спорту, зокрема, стрільбі з лука, легкій атлетиці, пауерліфтингу, баскетболі на кріслах колісних тощо.

Олена Рибінська, Орест Пона, "5 канал"

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Зброя вже спакована: сенатори США просто зараз голосують за допомогу Україні – включення
Наступний матеріал
Сенат США схвалив законопроєкт про надання допомоги Україні – далі справа за Байденом
Loading...
Спорт повернув бажання жити: паралімпійці розповіли про поранення на війні та участь в "Іграх Нескорених"

Спорт повернув бажання жити: паралімпійці розповіли про поранення на війні та участь в "Іграх Нескорених"

Найкращий результат за всю історію: українська збірна на Іграх нескорених виборола рекордну кількість медалей

Найкращий результат за всю історію: українська збірна на Іграх нескорених виборола рекордну кількість медалей

Кліщіївка наша, розрив роспропаганди і останні години Кадирова – "Час новин: підсумки"

Кліщіївка наша, розрив роспропаганди і останні години Кадирова – "Час новин: підсумки"