Полонені моряки
Полонені моряки відкриті джерела

Українські моряки в полоні: Полозов розповів, коли розглядатимуть продовження запобіжних заходів

Водночас самі "суди" по суті можуть розпочатися не раніше ніж через рік, – припускає захисник одного з військовополонених Ілля Новіков

Суди щодо продовження запобіжного заходу полоненим українським морякам розпочнуться у Лєфортовському суді Москви з 15 січня.

Про це повідомив координатор групи адвокатів моряків Микола Полозов.

Водночас самі "суди" по суті можуть розпочатися не раніше ніж через рік, – припускає захисник одного з військовополонених Ілля Новіков. За його словами, вплинути на Росію може міжнародна спільнота. Зокрема тиском і санкціями.

"Якщо російському слідству дозволити працювати так, як воно звикло, за своїми стандартами. І якщо взяти до уваги, що це 24 людини і те, як у нас дотримуються всякі формальності, на кшталт підписання будь-яких протоколів, то приблизно рік і виходить. Інша справа – що під впливом і тиском зовнішніх обставин, звичайно, все це може бути переграно. Ми бачимо, що російське керівництво чутливе до максимально адресних санкцій. Воно дуже чутливе також до того, що з ними відмовляються говорити до вирішення питання", – розповів Новіков.

Нині у слідчих ізоляторах Росії перебувають 24 українських полонених моряки. Їм закидають порушення територіальних вод Росії. Україна ж наполягає, що територіальні води анексованого Криму не є російськими, а атака на катери і буксир була здійснена в нейтральних водах Чорного моря. Відповідно всі моряки вважаються військовополоненими, на них поширюється Женевська конвенція і їх не можна утримувати в СІЗО і судити.

Попередній матеріал
Підозрюваних у вбивстві журналіста Сергієнка залишили за ґратами
Наступний матеріал
Скільки мільярдів на рік Росія витрачає на фінансування ОРДЛО – Гримчак

Під час атаки у Керченській протоці прикордонники РФ випустили 1200 снарядів – Новіков

Адвокат розповів, коли "судитимуть" українських полонених моряків

Україна подала до ЄСПЛ позов проти Росії через українських моряків

"Дуже зворушливо": в Ужгороді нацгвардійці паперовими корабликами нагадали про полонених моряків

Бірюков прокоментував заяву Турчинова про "новий прохід через Керченську протоку"

Стало відомо, коли Україна подасть позов до ЄСПЛ щодо звільнення моряків