Йосиф Зісельс в ефірі '5 каналу'
Йосиф Зісельс в ефірі '5 каналу' 5 канал

Україна ніколи не буде як Польща, вона буде як Болгарія – Зісельс

Читайте по-русски
На думку дисидента, Україна почала втрачати міжнародну суб'єктність

Громадський діяч, дисидент Йосиф Зісельс в ексклюзивному інтерв'ю на "5 каналі" розповів про своє бачення майбутнього України.

"Україна тільки почала отримувати міжнародну суб'єктність. Вибудова державних інституцій, протистояння з Росією і зменшення до нуля їх газу. Ці ознаки незалежності означали, що ми ставали міжнародним суб'єктом. Тепер ми їх трохи втрачаємо. Я характеризую цей рух України так: два кроки вперед, крок назад", – сказав Зісельс.

Він продовжив: "Це через те, що ми розділені. Серед нас живуть люди, які хочуть жити в "руському мирі". Їх дедалі менше, але достатньо, щоб проголосувати за "ОПЗЖ" і Шарія. Ми повинні зважати на це. Ця ментальність не зникає одномоментно, для цього потрібен час".

"А час працює на нас, на майбутнє України. Я не кажу, що наша країна через 10 років буде дуже сильною і заможною. Для нас може бути прикладом скромна країна в Європі – Болгарія. Не Польща, ми ніколи не будемо, як вони. Ми будемо як Болгарія, і це буде непогано. Вона – член Євросоюзу, також православна, постколоніальна, посткомуністична і слов'янська країна. Ми не будемо як Німеччина і Франція. У них свій шлях, у нас – свій. Хоч він непрямий і непослідовний, але він до Європи", – резюмував дисидент.

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, 20 листопада уряд відкрив у Херсоні перший офіс євроінтеграції в Україні. Він допомагатиме бізнесменам, пояснюватиме можливості, які надає євроінтеграція, та просуватиме євроінтеграцію в регіоні.

Попередній матеріал
Відома українська письменниця Оксана Забужко – інтерв'ю
Наступний матеріал
Ексзаступник голови МінТОТ Георгій Тука – інтерв'ю на "5 каналі"
Loading...

Засідання Кабміну, присвячене питанням європейської інтеграції – трансляція

Екснардеп Світлана Заліщук стала штатним радником прем'єра

Прес-брифінг віцепрем'єра Кулеби та заступниці генсека НАТО – відео

Комісія з координації євроатлантичної інтеграції – завершено

Брифінг віцепрем'єр-міністра з євро- та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби – завершено

Порошенко запропонував країнам-членам НАТО запросити Україну на саміт Альянсу в грудні