www.nashe-slovo.ru

У ВР внесли законопроект про мовні квоти для друкованих ЗМІ – Сюмар

  Документ передбачає 50% україномовного контенту для друкованих ЗМІ в Україні

  У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який передбачає введення мовних квот для друкованих ЗМІ. Згідно документа, 50% тексту преси має бути українською. Про це повідомила голова комітету парламенту з питань інформаційної політики, нардеп від "Народного фронту" Вікторія Сюмар, передає "ЛІГА.net".

  "Якщо говорити не про Інтернет-ЗМІ, а про пресу, то у нас є законопроект, що передбачає 50% україномовного контенту для друкованих ЗМІ", - зазначила Сюмар.

  Вона також додала, що сама є прихильником того, аби держава пішла шляхом стимулювання, а не директив. Зокрема, Сюмар пропонує зробити податкові пільги або пільги із розповсюдження для тих видань, що дотримуються відповідної квоти.

  "Але тут ми ще будемо думати, як краще прописати, оскільки норми цього проекту переплітаються із нормами мовних законів й нормами законопроектів від Кабміну, які зараз на розгляді в комітеті з питань інформполітики, які стосуються друкованих ЗМІ", - зауважила нардеп. 

  Нагадаємо, 23 травня Верховна Рада ухвалила закон про мовні квоти на українському ТБ. Ним передбачено, що україномовний контент в ефірі загальнонаціональних каналів має становити 75% тривалості передач протягом доби, а в ефірі регіональних телеканалів – 60% часу. 

  Зазначимо також, що раніше набув чинності закон про квоти в українському радіоефірі.

  Попередній матеріал
  Рева спрогнозував підвищення середньої зарплати до 7100 грн
  Наступний матеріал
  У Росії суд наказав видалити фільм про "імперію Медведєва" "Він вам не Дімон"
  Loading...