Сортування сміття
Сортування сміття Depositphotos

У Світовий океан щороку потрапляє близько 8 мільйонів тонн пластику

  Читайте по-русски
  Викиди пластику негативно позначаються на рибному господарстві, аквакультурі, рекреаційній діяльності і глобальному благополуччі

  Забруднення океанів пластиком щорічно обходиться суспільству у 2,5 млрд доларів у вигляді завданої шкоди екології і втрати ресурсів. Про це пише "Укрінформ" з посиланням на The Guardian.

  "Дослідження показали, що забруднення океанів пластиком щорічно обходиться суспільству в мільярди доларів у вигляді збитків та втрати ресурсів", – йдеться в повідомленні.

  Вчені попереджають, що соціально-економічна ціна збитків від пластикових відходів для світового співтовариства недооцінена.

  Зазначається, що забруднення пластиком негативно позначається на рибному господарстві, аквакультурі, рекреаційній діяльності і глобальному благополуччі. Так, наприклад, через забруднення на 1-5% зменшується користь, яку люди можуть отримувати від океанів.

  Згідно з дослідженням, опублікованим цього тижня в бюлетені щодо забруднення морського середовища, оцінка витрат, що випливають із втрати користі від океанів, яку також називають вартістю морської екосистеми, становить до 2,5 млрд доларів на рік.

  Дослідження також показало, що пластикові відходи в середньому обходяться людству до 33 тисяч доларів за тонну, а в океани щорічно потрапляє близько 8 млн тонн пластику.

  Доктор Нікола Бомонт, еколог-економіст з Плимутської морської лабораторії, яка очолює дослідження, сказала, що це дослідження з вивчення соціального і економічного впливу викиду пластику в море є першим у своєму роді.

  "Наші розрахунки – це перший крок до визначення ціни за пластик", – зазначила Бомонт.

  За її словами, утилізація тонни пластмаси обходиться людству в сотні, а не в тисячі доларів, як це відбувається в тому разі, коли такі відходи скидають у морське середовище.

  "Зараз ми торгуємо вуглецем, щоб зменшити викиди в атмосферу, тому ми повинні мати можливість робити щось на кшталт цього і з пластмасами", – сказала вона.

  Доктор Кейлі Вайлс, викладач Університету Суррея, наголосила, що дослідження вперше показало "всебічний" вплив світового забруднення пластиком.

  "Крім того що пластмаси чинять руйнівний вплив на наші екологічні і морські системи, вони також прямо і опосередковано впливають на суспільство. Кількісна оцінка величезних матеріальних і нематеріальних витрат, пов'язаних з пластиковими відходами в морі, допоможе обґрунтувати необхідність приділяти більше уваги та ресурсів на захист морів для майбутніх поколінь", – зазначила науковець.

  Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що окупанти в Криму скидають токсичні речовини в Чорне море.

  Також дивіться фотогалерею за темою:

  Мистецтво з непотребу: Шотландка понад 15 років фотографує сміття під водою

  Сміття в океані
  /
  Сміття в океані
  /
  /
  /
  /
  /

  Попередній матеріал
  На озері Тітікака дослідники знайшли артефакти стародавньої культури, яка передувала інкам
  Наступний матеріал
  Нагвардійці на НСК "Олімпійський" – названа причина (оновлено)
  Loading...

  Окупанти в Криму скидають токсичні речовини в Чорне море – що відомо

  "Ризик гуманітарної катастрофи": терористи обстріляли "промку" Новолуганського зі 120-мм мінометів

  Рівень підвищився в 5 разів: у Києві зафіксовано забруднення повітря

  Білий колір, неприємний запах, мертва риба: під Маріуполем протухнула річка

  Не рекомендуються для купання: в Україні 114 пляжів мають мікробне забруднення води

  "Жити тут не реально": чому мешканці Гостомеля потерпають від жахливого смороду – сюжет