Камера автофіксації
Камера автофіксації 5 канал

У МВС відзвітували про роботу системи автофіксації та розповіли про ймовірні нововведення

Читайте по-русски
Уже з 15 лютого ті камери, що є зараз, і ті, що ще обладнають, документуватимуть й інші порушення правил дорожнього руху

Кількість аварій на дорогах України зменшилася втричі, а державний бюджет від сплати штрафів поповнився на понад 200 мільйонів гривень. У Міністерстві внутрішніх справ відзвітували за підсумками 8 місяців роботи камер автофіксації порушень правил дорожнього руху. Частина водіїв уже привчилася дотримуватися належної швидкості, та дисциплінувати всіх система поки що не може: камер для цього замало. Цьогоріч на дорогах мають з'явитися ще понад 200 таких пристроїв. Детальніше про це розповість кореспондент "5-го каналу" Мирослав Солонар.

Ця камера на вулиці Олени Теліги в Києві восьмий місяць не дає водіям розігнатись. Як тільки її бачать, кермувальники різко гальмують, щоби вкластись у дозволених 50 кілометрів на годину. Владислав чесно зізнався: йому це не вдалося.

Владислав не один. Більше мільйона випадків перевищення швидкості зафіксували камери автофіксації за весь час своєї роботи. В Україні зараз 48 систем – у Києві та Київській області.

Вісім місяців на київських дорогах стоять камери автофіксації порушень правил дорожнього руху. І водії до них уже звикли. Дехто навчився їх оминати за допомогою різноманітних фішок у смартфоні. А хтось замість 50 дозволених вже не їде 150, бо як не крути, а штраф платити не хочеться. Хай там як, а у Міністерстві внутрішніх справ зазначають: постанов про порушення правил дорожнього руху поменшало аж на третину.

У правоохоронному відомстві підрахували, якщо торік у червні, коли лише встановили систему автофіксації, було понад 400 тисяч перевищень швидкості, то нині 90 тисяч на місяць. Проте водії часто хитрують: об'їжджають камери та перевищують швидкість в інших місцях, де камер іще немає. Однак це питання часу, говорить заступник міністра внутрішніх справ.

"Перше це розвиток системи стаціонарних камер. Їх планується поставити до півтори тисячі на дорогах України. Друге – це запуск камер, які будуть встановлен,і рухаючись на машинах типу фантом. Зараз 4 машини обладнуються спеціальними радарами і запущені будуть для тестування", – розповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Лише цьогоріч на дорогах України встановлять 220 нових камер автофіксації. Найбільше комплексів у Львівській області – 30. У Харкові та Харківській області, де вже фіксували резонансні ДТП, обладнають 23 комплекси. Найменше буде в Сумській – 5 камер і в Луганській – 3.

Уже з 15 лютого ті камери, що є зараз, і ті, що ще обладнають, документуватимуть й інші порушення правил дорожнього руху.

"Які стосуються саме проїзду, а також зупинки і стоянки на смузі для руху громадського транспорту. Перша камера, яка запрацює в даному режимі буде фіксувати це правопорушення, встановлена в місті Києві на бульварі Дружби Народів, 36", – зазначив перший заступник керівника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Також у відомстві розповіли, що законопроєкт, який передбачає посилення відповідальності за водіння автомобілем у нетверезому стані, практично готовий. І вже наступного тижня його мають розглянути в парламенті серед головних новацій.

"Патрульні поліцейські будуть наділені повноваженнями щодо зупинки транспортних засобів з 22:00 до 8:00. У вихідні дні, святкові та післясвяткові", – сказав голова підкомітету ВР з питань правоохоронної діяльності В'ячеслав Медяник.

За таких обставин зловживань поліцейськими повноваженнями не буде, заспокоюють у МВС. Але війну нетверезим кермувальникам таким законопроєктом оголошують. Відповідно до нього за повторну їзду в стані алкогольного чи наркотично сп'яніння передбачено навіть адмінарешт на 10 діб або штраф понад 20 тисяч гривень і позбавлення водійського посвідчення на 3 роки.

Мирослав Солонар, Іван Лємєхов, "5 канал"

Попередній матеріал
НАБУ взялося розслідувати схеми "Енергоатому": чому держкомпанія банкрутіє, а посередники збагачуються
Наступний матеріал
У черкаських дитсадках майже два місяці малечу не годують м'ясом – як виправдовуються чиновники
Loading...

Глава МЗС Угорщини на дорогій яхті "висловлював офіційну позицію" щодо ситуації в Білорусі

Місяць фотофіксації: чому поліція хвалиться, а юристи нарікають – подробиці

Радари TruCAM почали використовувати ще на 24 ділянках – де саме