Фотофіксація
Фотофіксація 5 канал

Місяць фотофіксації: чому поліція хвалиться, а юристи нарікають – подробиці

Читайте по-русски
Уже зараз камери почнуть фіксувати й інші порушення, зокрема проїзд перехресть на червоне світло і їзду по смузі для громадського транспорту

Не помітив камери і натиснув на газ на автотрасі Київ – Одеса. Через день-два надійшло відео. Тоді ж побачив і неприємний сюрприз. Водію Ігорю прилетіло таких три штуки.

Свої штрафи Ігор вивчав на сервісі з перевірки адміністративних правопорушень. Це мобільний застосунок, який запустило Міністерство внутрішніх справ. Щоб перевірити, чи бува не прилетіло – достатньо вказати на сервісі номери машини та паспорта або ж водійського посвідчення. Кермувальник уже сплатив штрафи. І замість 255 гривень за перевищення швидкості Ігор віддав 127 гривень, адже зробив це протягом тижня, оскільки в цей час діє 50-відсоткова знижка.

"Не помітив знак, біленький з обмеженням в 50 кілометрів на годину. І таких знаків було три. Я оскаржувати не буду, тому що вони об'єктивні, я дійсно порушив", – каже водій.

За місяць роботи всевидючого ока на дорогах Києва та Київської області водії сотні тисяч разів перевищували швидкість. Станом на початок липня поліцейські відправили порушникам понад чверть мільйона "листів щастя". Любителі "фотосесії" встановили одразу кілька антирекордів.

Найпершим порушником став кермувальник Audi Q7. Камера спіймала затятого гонщика всього лише через хвилину від початку роботи. Найбільшу швидкість зафіксували у власника елітного авто Volkswagen Touareg, який промчався на автомагістралі Київ – Харків зі швидкістю 237 км/год. Найбільше порушень – а саме 12 за один день – скоїв власник автомобіля Toyota RAV 4.

Правоохоронці хваляться, що державна казна отримує мільйонні прибутки за рахунок цих штрафів. Автоюристи нарікають: сама система автоматичної фіксації порушення ПДР недосконала.

"Публікувались випадки, коли взагалі приходили ці самі "листи щастя" взагалі не тій особі, яка є власником автомобіля. Очевидно, що це якісь проблеми із розпізнанням номерних знаків суто технічні", – зауважив адвокат Вадим Володарський.

За перший місяць роботи маємо і перші проблеми з новими камерами. Вони не завжди чітко розпізнають номерні знаки авта, а самі "листи щастя" надходять без печаток. А це вже є порушенням закону – заявляють юристи. Та зрештою є і плюси. Відверто "літати" на київських дорогах водії стали менше. Бо для багатьох ці камери "непідкупні очі".

Останнім часом водії почали користуватися усілякими застосунками, які попереджають про камери. А тому стрітрейсери оминають пристрої або скидають швидкість. Відповідь правоохоронців не забарилась. Ті знають, що кишенькові штрафи гонщиків не вражають, через це планують їх збільшити.

"Ми підготували законопроєкт, щоб цифра була значно більшою, 3400 гривень для тих, хто перевищив більше ніж на 50 км/год", – заявив заступник очільника МВС Антон Геращенко.

Крім того, МВС заявляє, що до кінця року на дорогах України встановлять ще 200 камер. Водій Ігор обіцяє бути обачним. Бо вже зараз камери почнуть фіксувати й інші порушення, зокрема проїзд перехресть на червоне світло і їзду по смузі для громадського транспорту.

Мирослав Солонар, Іван Довганик, Юрій Усік, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Законопроєкт про гральний бізнес: ранкове пленарне засідання Верховної Ради
Наступний матеріал
"З Днем народження, пане генерале": у Києві розмістили привітальний банер до 113-річчя Шухевича
Loading...