У Міністерстві освіти роботу розпочала спеціальна група з адаптації програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури, математики, історії України для школярів з порушеннями зору. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти.
У повідомленні зазначено, що з програми для учнів з особливими потребами будуть вилучені ті речі, які дитина з порушеннями зору просто не зможе осягнути та в яких не зможе працювати з шрифтом Брайля. Наприклад, якщо йдеться про порівняння зображень геометричних фігур, упізнання видатних історичних діячів, письменників, архітектурних споруд тощо.
"До складу робочої групи увійшли вчителі української мови та літератури, математики, історії України, учасники розробки чинних програм для ЗНО, представники спеціалізованих установ і навчальних закладів, які працюють з дітьми з особливими потребами, фахівці МОН", – повідомили у прес-службі.
У відомстві також додали, що 30 січня група має подати свої пропозиції, які будуть оприлюднені на сайті Міністерства освіти і науки для громадського обговорення.
Передбачається, що внесені зміни почнуть діяти з наступного навчального року, після завершення якого школярі з порушеннями зору отримають змогу складати ЗНО з допомогою шрифту Брайля.
Варто зазначити, що напередодні стало відомо, скільки буде коштувати пробне ЗНО у 2017 році, яке Український та регіональні центри оцінювання якості освіти проведуть 1 та 8 квітня.