flickr.com

В Україні планують впровадити новий метод оцінювання результатів ЗНО

  В Мін'юсті вже зареєстровано наказ МОН, у якому визначені принципи такого шкалювання

  В Україні планують впровадити новий метод шкалювання результатів ЗНО, адже старий несумісний із методикою впровадження граничного бала "склав/не склав". Про це заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, повідомляє видання ZN.UA.

  Карандій зазначив, що два тижні тому у Мін'юсті зареєстровано наказ МОН, у якому визначені принципи такого шкалювання.

  "Наше завдання полягатиме в тому, щоб реалізувати цю методику на практиці", - наголосив Карандій.

  На його думку, щоб порівнювати тести різних років, необхідно провести аналіз сукупності абітурієнтів двох сусідніх років (умови навчання, рівень підготовки).

  "Це ми зробимо влітку, після завершення тестування. У принципі, дані не мають істотно різнитися. Але чим довший часовий відтинок, то більша буде відмінність. Тому я не бачу нічого страшного в тому, щоб сертифікати були дійсні два роки. А ось чи можна більше — тут треба подумати", - наголосив Карандій.

  Він додав, що потрібно використовувати методики створення рівноцінних тестів, у тому числі й із застосуванням "якірних" (повторюваних) завдань.

  "Наступного року ми створимо тести, які будуть рівноцінні тестам нинішнього. Правда, проблема може виникнути з тестуванням з іноземної мови, бо 2017-го ми плануємо його вдосконалити, впровадити ще одну складову — аудіювання. Тому сертифікат нинішнього року з іноземної мови не буде рівноцінний сертифікатові наступного", - заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти.

  Як повідомляв 5.ua, 5 травня в Україні тестуванням з української мови і літератури стартувала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року. 

  Нагадаємо, міністр освіти України Лілія Гриневич заявила, що починаючи з 2016 року, сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання будуть дійсними впродовж двох-чотирьох років.

  Попередній матеріал
  У Швейцарії швидкісний потяг зіткнувся з туристичним автобусом – є поранені
  Наступний матеріал
  Завтра у Сєвєродонецьку, Лисичанську та Рубіжному розпочне роботу патрульна поліція

  Гриневич доповіла про перші результати основного ЗНО

  Сертифікати ЗНО будуть дійсними впродовж чотирьох років – Гриневич

  Українські виші почали відраховувати студентів за підроблені ЗНО - Генпрокуратура

  Випускники кримських шкіл можуть зареєструватися на ЗНО через Інтернет