ЗНО flickr.com

Українські виші почали відраховувати студентів за підроблені ЗНО - Генпрокуратура

  ГПУ ініціюватиме, щоб такі студенти відшкодували до бюджету вартість навчання

  Генпрокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розслідуваному Головним слідчим управлінням Нацполіції України, за фактами несанкціонованої зміни інформації в реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

  "Встановлено, що службові особи Українського центру оцінювання якості освіти в 2008 році створили злочинну організацію для завищення результатів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) окремих осіб і привласнення коштів Центру, а також Агентства з міжнародного розвитку США (USAID)", - йдеться в повідомленні.

  Як нагадали в ГПУ, завищення результатів ЗНО надавали замовникам незаконні переваги у доступі до вищої освіти, отриманні відзнак (медалей) та безпідставній оплаті навчання за бюджетні кошти, одночасно обмежуючи доступ до вищої освіти обдарованій молоді.

  За інформацією відомства, відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України у 2015 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України 15.10.2014 №1172, подання недостовірних відомостей про проходження зовнішнього незалежного оцінювання є підставою для відрахування студента.

  Там зазначили, що за таких обставин Генпрокуратура ініціювала питання про відрахування конкретних осіб у зв'язку з використанням неправдивих відомостей про проходження ЗНО.

  "За встановленими фактами керівництвом вищих навчальних закладів за наслідками розгляду матеріалів Генеральної прокуратури України вже відраховано двох студентів", - додали у ГПУ.

  Водночас Генпрокуратура продовжує роботу щодо ініціювання відрахування інших осіб, які використали підроблені результати ЗНО, відшкодування до бюджету вартості навчання та поновлення прав абітурієнтів, які потерпіли від незаконних дій. Досудове розслідування триває.

  Як повідомляв 5.ua, 23 листопада 2016 року Генпрокуратура звернулася до вишів із вимогою відрахувати студентів, які вступили за підробленими сертифікатами ЗНО. 

  Попередній матеріал
  Савченко є в'язнем сумління і її вирок написаний в Кремлі - правозахисник
  Наступний матеріал
  В Україні запустили сайт для аналізу роботи депутатів
  Loading...

  Випускники кримських шкіл можуть зареєструватися на ЗНО через Інтернет

  Названі дати проведення наступного ЗНО майбутніх абітурієнтів

  ГПУ спростувала заяву Лікарчука про неможливість проведення ЗНО у 2016 році

  ГПУ не надала доказів фальсифікації результатів ЗНО – голова комітету ВР з питань освіти

  Генпрокуратура не назвала нам імен тих, хто втручався в результати ЗНО – Гриневич

  Учасники АТО замість ЗНО складатимуть окремі іспити у виші